Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zámecký masopust na Sychrově 2016

Zámecký masopust na Sychrově 2016

Kdy 23. leden 2016 9:00 - 16:00 Hudební a divadelní akce
Zámecký masopust se bude pořádat již 23. ledna a to přímo v zámeckém parku. Atmosféru doplní také maškary a folklórní soubory. Těšit se můžete na tradiční řemesla a zabíjačkové speciality.

23.1. Zámek Sychrov - Masopust - letos již šestý ročník tradičního masopustního veselí a dobrého jídla odehrávající se v zámeckém parku po celý den. Zajištěno bude klasické občerstvení, stánky s upomínkovými předměty i ukázky tradičních řemesel.

Tradiční řemeslné stánky budou nabízet historické sklo, keramiku, dřevěné zbraně a hračky, proutěné výrobky, batikovaný a malovaný textil a šité dětské dekorace, drahé kameny a výrobky z nich, malované hedvábí, kůži, šperky a mnohé další. Po celý den budou vystupovat folklórní soubory Horačky z Hodkovic a Krkonošský Horal s pásmem masopustních písní a tanců.

Milovníci tohoto tradičního veselí jistě ocení zabijačkové specialitky, stánky s dárkovými předměty, další druhy občerstvení a nápojů, ale třeba také stánek s čokosalámky a čokotlačenkou – tedy výrobky z kvalitní čokolády, které jsou – až na velikost – k nerozeznání od těch pravých vepřových.

Kromě masopustu se také můžete projít zámeckým parkem s oranžérií, a nebo absolvovat prohlídku zámku – Sychrovu se často říká vyřezávaná pohádka díky řezbářským výtvorům z dílny Petra Buška (schody, podlahy, stropy, ostění, nábytek..) Tyto výtvory můžete obdivovat na základní zámecké trase, která trvá cca 50 minut a během níž uvidíte cca 30 pokojů, jež nás vrátí do poloviny 19. století, do doby knížete Kamila z Rohanu, nejznámějšího ze sychrovským majitelů.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 12. 2015
25.11.
20.12.
Vánoční pohoda na zámku Svijany

Vánoční pohoda na zámku Svijany

Svijany, Český ráj
2.12.
30.12.
Vánoce na Dlaskově statku

Vánoce na Dlaskově statku

Turnov, Český ráj
23.11.
14.1.
reGenerace 3 - výstava autorských šperků

reGenerace 3 - výstava autorských šperků

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí