Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zámecký masopust na Sychrově 2016

Zámecký masopust na Sychrově 2016

Kdy 23. leden 2016 9:00 - 16:00 Hudební a divadelní akce
Zámecký masopust se bude pořádat již 23. ledna a to přímo v zámeckém parku. Atmosféru doplní také maškary a folklórní soubory. Těšit se můžete na tradiční řemesla a zabíjačkové speciality.

23.1. Zámek Sychrov - Masopust - letos již šestý ročník tradičního masopustního veselí a dobrého jídla odehrávající se v zámeckém parku po celý den. Zajištěno bude klasické občerstvení, stánky s upomínkovými předměty i ukázky tradičních řemesel.

Tradiční řemeslné stánky budou nabízet historické sklo, keramiku, dřevěné zbraně a hračky, proutěné výrobky, batikovaný a malovaný textil a šité dětské dekorace, drahé kameny a výrobky z nich, malované hedvábí, kůži, šperky a mnohé další. Po celý den budou vystupovat folklórní soubory Horačky z Hodkovic a Krkonošský Horal s pásmem masopustních písní a tanců.

Milovníci tohoto tradičního veselí jistě ocení zabijačkové specialitky, stánky s dárkovými předměty, další druhy občerstvení a nápojů, ale třeba také stánek s čokosalámky a čokotlačenkou – tedy výrobky z kvalitní čokolády, které jsou – až na velikost – k nerozeznání od těch pravých vepřových.

Kromě masopustu se také můžete projít zámeckým parkem s oranžérií, a nebo absolvovat prohlídku zámku – Sychrovu se často říká vyřezávaná pohádka díky řezbářským výtvorům z dílny Petra Buška (schody, podlahy, stropy, ostění, nábytek..) Tyto výtvory můžete obdivovat na základní zámecké trase, která trvá cca 50 minut a během níž uvidíte cca 30 pokojů, jež nás vrátí do poloviny 19. století, do doby knížete Kamila z Rohanu, nejznámějšího ze sychrovským majitelů.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 12. 2015
18.8.
19.8.
Skotské hry 2017 na Sychrově

Skotské hry 2017 na Sychrově

Sychrov, Český ráj
1.7.
31.8.
Prohlídky s princeznou na zámku Sychrov

Prohlídky s princeznou na zámku Sychrov

Sychrov, Český ráj
1.7.
26.8.
Historickým vlakem Českým rájem

Historickým vlakem Českým rájem

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí