Úvod > Aktivity & akce > Akce > Za Císaře pána - aneb jak se žilo na počátku století

Za Císaře pána - aneb jak se žilo na počátku století

Kdy 20. září 2014 9:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
V hlavní budově muzea na Purkyňově 105 můžete navštívit výstavu Velká válka 1914-1918: Technika v míru, technika ve válce. Ukážeme vám zde použití technických vynálezů i život vojáků na frontách monarchie. Na sobotu 20. září jsme si připravili ještě něco navíc. Program určený pro širokou veřejnost.

Technické muzeum v Brně se zapojilo do celorepublikového projektu Velká válka, jehož cílem je připomenout sté výročí vypuknutí první světové války. V hlavní budově muzea na Purkyňově 105 můžete navštívit výstavu Velká válka 1914-1918: Technika v míru, technika ve válce. Ukážeme vám zde použití technických vynálezů i život vojáků na frontách monarchie.

Na sobotu 20. září jsme si připravili ještě něco navíc. Program určený pro širokou veřejnost přiblíží dobu počátku 20. století a vtáhne návštěvníky do děje. Milovníci vojenské historie se kromě prohlídky výstavy mohou těšit na vojenské ležení s polní pekárnou, děti a hraví dospělí pak na naučně zábavná soutěžní stanoviště.

Pojďme se tedy přenést na počátek 20. století a podívat se, jak se žilo za císaře pána. Důraz bude kladen i na technické vynálezy, z nichž řada se nachází v muzejních sbírkách. Přiblížíme si také život vojáků a zájemci si budou moci vyzkoušet repliku uniformy a výstroje. Fotka v dobové uniformě v kulisách zákopů bude vaší milou vzpomínkou na den strávený v Technickém muzeu v Brně.

Jedno ze stanovišť pro vás připravili kolegové z Muzea města Brna, kde se nachází další z cyklu výstav projektu Velká válka.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 9. 2014
28.4.
29.10.
Džadoňova vila, Jana Nečase 2

Džadoňova vila, Jana Nečase 2

Brno, Jižní Morava
23.3.
4.5.
JazzFest Brno 2017

JazzFest Brno 2017

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Veselá kavárna - dětská kavárna v Brně

Veselá kavárna - dětská kavárna v Brně

Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Jižní Morava
Noem Arch Restaurant v Brně

Noem Arch Restaurant v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Punkt.

Kavárna Punkt.

Brno, Jižní Morava