Úvod > Aktivity & akce > Akce > Winternitzova vila - výstava Adolf Loos v Plzni

Winternitzova vila - výstava Adolf Loos v Plzni

Kdy 13. září 2017 - 29. listopad 2017 Výstavy
Výstava interiérů, které realizoval Adolf Loos v Plzni. Jméno světoznámého architekta Adolf Loose je kromě Prahy svázáno také s Plzní, kde na začátku minulého století vytvořil soubor unikátních bytových interiérů pro majetné podnikatele z řad tehdejší plzeňské židovské komunity.
Do dnešních dnů se jich dochovalo osm, čtyři z nich jsou od roku 2015 přístupné veřejnosti v rámci pravidelných komentovaných prohlídek. A právě s Loosovým plzeňským dílem se můžete seznámit prostřednictvím výstavy Adolf Loos Plzeň, která se uskuteční do konce listopadu ve Winternitzově vile v Praze. Prostřednictvím dobových i současných fotografií a textů přibližuje návštěvníkům příběh několika bytových interiérů, které vedle originálního designu vynikají také svojí pohnutou historií.

Vernisáž výstavy plzeňských interiérů od Adolfa Loose, která se koná 12.9.2017 od 18 hod. v prostorách Winternitzovy vily od Adolfa Loose a Karla Lhoty, Na Cihlářce 10, Praha 5. Přijďte si vychutnat krásu loosových objektů se sklenkou vína a swingovou kapelou Swio. Pohoštění pro Vás jako obvykle zajišťuje Kavárna Mlýnská. Výstava potrvá do 29.11.2017.

Otevřeno 
neděle – středa 12:00 – 18:00
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí