Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Pošta jednou stopou

Výstava Pošta jednou stopou

Kdy 21. červen 2014 - 14. září 2014 Výstavy
Výstava představuje až do 14. září 2014 jízdní kola a motocykly používané poštou od osmdesátých let 19. století až do současnosti doplněné dobovými fotografiemi. Součástí výstavy jsou i výtvarné návrhy Kamila Lhotáka s motocyklovou a cyklistickou tematikou.

Návštěvníci mají možnost zhlédnout vysoké kolo, na němž se jen udržet bylo skutečným uměním, dále motocykly legendárních značek Laurin & Klement, Itar a Ariel, a v neposlední řadě i praktickou tříkolku JAWA “Pérák”.

Přehlídku jednostopých skvostů symbolicky uzavírá moderní elektrokolo. Dobovou atmosféru navozují historické fotografie zachycující vystavené typy dopravních prostředků v poštovním provozu. Atraktivní součástí výstavy jsou také grafické návrhy poštovních známek s cyjlistickou a motocyklovou tematikou od slavného výtvarníka Kamila Lhotáka. Klenotem mezi exponáty je motocykl Douglas, na němž jezdil právě Kamil Lhoták.

Doprovodné akce

26. 7. 2014 – 11:00-14:00 setkání historických motocyklů, dětská výtvarná dílna ; v prodeji pamětní list s motivem motocyklu Itar; příležitostné razítko podle návrhu Jiřího Boudy. Místo konání: Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě.

5. 9. 2014 – 10:00 doprava dopisnice Motocyklové pošty na trase Vyšší Brod – České Budějovice – Praha zakončená na veletrhu Sběratel v pražských Letňanech; v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě k volnému užití kašetové razítko.

Dopravu historickým motocyklem Ariel zajistí ve spolupráci s Poštovním muzeem Petr Hošťálek z Jihočeského motocyklového muzea. Dopisnici s přítiskem v podobě motocyklu Laurin a Klement od Václava Zapadlíka je možné zakoupit v Poštovním muzeu a zde předat do 31.8.2014 k přepravě.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2014
22.8.
26.8.
Barvy světa na hradě Rožmberk

Barvy světa na hradě Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
9.6.
Rytíři v Království lesa

Rytíři v Království lesa

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí