Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Pošta jednou stopou

Výstava Pošta jednou stopou

Kdy 21. červen 2014 - 14. září 2014 Výstavy
Výstava představuje až do 14. září 2014 jízdní kola a motocykly používané poštou od osmdesátých let 19. století až do současnosti doplněné dobovými fotografiemi. Součástí výstavy jsou i výtvarné návrhy Kamila Lhotáka s motocyklovou a cyklistickou tematikou.

Návštěvníci mají možnost zhlédnout vysoké kolo, na němž se jen udržet bylo skutečným uměním, dále motocykly legendárních značek Laurin & Klement, Itar a Ariel, a v neposlední řadě i praktickou tříkolku JAWA “Pérák”.

Přehlídku jednostopých skvostů symbolicky uzavírá moderní elektrokolo. Dobovou atmosféru navozují historické fotografie zachycující vystavené typy dopravních prostředků v poštovním provozu. Atraktivní součástí výstavy jsou také grafické návrhy poštovních známek s cyjlistickou a motocyklovou tematikou od slavného výtvarníka Kamila Lhotáka. Klenotem mezi exponáty je motocykl Douglas, na němž jezdil právě Kamil Lhoták.

Doprovodné akce

26. 7. 2014 – 11:00-14:00 setkání historických motocyklů, dětská výtvarná dílna ; v prodeji pamětní list s motivem motocyklu Itar; příležitostné razítko podle návrhu Jiřího Boudy. Místo konání: Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě.

5. 9. 2014 – 10:00 doprava dopisnice Motocyklové pošty na trase Vyšší Brod – České Budějovice – Praha zakončená na veletrhu Sběratel v pražských Letňanech; v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě k volnému užití kašetové razítko.

Dopravu historickým motocyklem Ariel zajistí ve spolupráci s Poštovním muzeem Petr Hošťálek z Jihočeského motocyklového muzea. Dopisnici s přítiskem v podobě motocyklu Laurin a Klement od Václava Zapadlíka je možné zakoupit v Poštovním muzeu a zde předat do 31.8.2014 k přepravě.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2014
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
20.10.
30.11.
Festival vína Český Krumlov

Festival vína Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy
28.10.
31.3.
Výstava Anděl Páně 2 v Klášterech Český Krumlov

Výstava Anděl Páně 2 v Klášterech Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí