Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Neuč orla létat - Peter Scherhaufer v Divadle (Husa) na provázku

Výstava Neuč orla létat - Peter Scherhaufer v Divadle (Husa) na provázku

Kdy 27. červen 2014 - 8. únor 2015 Výstavy
Navštivte výstavu připomínající osobnost česko-slovenského režiséra, pedagoga, scénáristy a teoretika, spoluzakladatele Divadla Husa na provázku Petera Scherhaufera.

Výstava akcentuje režijní činnost Petera Scherhaufera v Divadle Husa na provázku, jehož byl spoluzakladatelem a kde působil až do své předčasné smrti. Zmíněny jsou ale i jeho ostatní aktivity v českém a slovenském prostředí.

Životopisné údaje jsou doplněny řadou zajímavých materiálů a fotografií ze soukromého archivu rodiny Petera Scherhaufera, profesní divadelní aktivity dokumentují fotografie ze soukromého archivu herce Pavla Zatloukala (dosud nepublikované), archivu Centra experimentálního divadla, archivu Loutkového divadla Radost a archivu Národního divadla Brno.

Autorky oslovily řadu Scherhauferových bývalých spolupracovníků a žáků s prosbou o krátkou a osobitou vzpomínku. Vznikla tak originální mozaika velmi osobních charakteristik, s níž se návštěvníci mohou seznámit na samotné výstavě, ale také v doprovodné stejnojmenné publikaci.

Kromě fotografií a reprodukcí osobních materiálů a dokumentů dokresluje Scherhauferovy aktivity audiovizuální program (prezentace fotografií, hudební připomínka jeho spolupráce se skupinou Progres Organization, Scherhauferovy výroky…).

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 7. 2014

Ubytování a restaurace v okolí