Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava MHD za Protektorátu - Muzeum MHD ve Střešovicích

Výstava MHD za Protektorátu - Muzeum MHD ve Střešovicích

Kdy 6. září 2014 - 31. květen 2015 Výstavy
Nová výstava unikátních fotografií a dokumentů věnovaných MHD a životu v Praze během 2. světové války představuje všední život v Protektorátu, podmínky přepravy zdejších obyvatel, začátek jízdy vpravo nebo odboj pražských tramvajáků.

Druhá světová válka přinesla cestujícím řadu změn ve veřejné hromadné dopravě. Cestující byli v protektorátním období omezeni řadou válečných opatření, byl nedostatek pohonných hmot, začalo se jezdit vpravo a cestování brzdily letecké poplachy. Byly také zavedeny velmi tvrdé podmínky pro přepravu obyvatel židovského původu.

Expozice, připravená u příležitosti 75. výročí vypuknutí druhé světové války a tematicky navazující na dokončení válečného vozu, jakožto nového exponátu muzea, představuje na šesti oboustranných panelech tato témata – Jezdíme vpravo, Jakoby normální život, Cestování přece jen nebylo tak snadné, Nerealizované válečné sny, Tramvajáci bojující a Pražská doprava zahajuje provoz.

Řadu unikátních dobových fotografií a dokumentů doplňuje sedm a půl minuty trvající zvukový záznam, obsahující nejen německá hlášení, ale také ukázky z projevů prezidenta Háchy či volání Prahy o pomoc.

Výstavu, která je zahrnuta do ceny vstupného do Muzea MHD, mohou zájemci navštívit až do května roku 2015.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2015

Ubytování a restaurace v okolí