Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Kdy 28. říjen 2017 Gastronomické akce
Tradiční výlov rybníku v Jaroslavicích u Znojma, kde lze spatřit klasický výlov rybníku bez širšího doprovodného programu.
Jaroslavické rybníky se nacházejí v široké ploché nivě řeky Dyje a napájí je Mlýnská strouha, která se od Dyje odděluje v obci Krhovice. Rybníky mají historickou návaznost na zdejší zámek. V době jeho rozkvětu byl zde vybudován Zámecký rybník, později však pozemky byly dlouhou dobu využívány jako orná půda a rybník byl obnoven až v roce 1948. Koncem 50. let 20. století k němu přibyl ještě Horní rybník a dále výtažníky a sádky.

Zdejší rybníky mají z ochranářského hlediska význam především jako hnízdiště ptáků a tahová zastávka. Jelikož jde o soustavu vodních nádrží různé velikosti a hloubky, s různým způsobem využití a s různým rozsahem břehových porostů a dalších biotopů, poskytují vhodné životní prostředí pro ptačí druhy s různými nároky na prostředí. Zdejší území o rozloze 357 ha bylo vyhlášeno v rámci sítě Natura 2000 za ptačí oblast. Největší zdejší vodní plocha Zámeckého (Dolního) rybníka má rozlohu 206 ha s průměrnou hloubku 1 m. Druhou velkou vodní plochou je navazující Horní rybník o rozloze 59 ha s podlouhlými ostrůvky.

Východní část areálu tvoří oblast sádek s šesti výtažníky o výměře 0,9-6,5 ha. Dva nejmenší při vstupu do areálu jsou využívány ke sportovnímu rybolovu.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2017
9.6.
23.9.
Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Chvalovice, Jižní Morava
21.4.
28.10.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
27.4.
27.6.
Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
15.6.
30.9.
Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí