Úvod > Aktivity & akce > Akce > Východní Morava půjde s Yettym, rozezní ji hudba a děti si zasoutěží

Východní Morava půjde s Yettym, rozezní ji hudba a děti si zasoutěží

Kdy 10. září 2014 - 14. září 2014 Hudební a divadelní akce
Pojďte příjemně strávit volný čas ve druhém zářijovém týdnu. Vyberte si z pestré nabídky, kterou Východní Morava nabízí.

Do Luhačovic míří zpěvák s nezaměnitelným hlasem Láďa Kerndl. Se svou skupinou vystoupí ve středu 10. září od 19:30 v Lázeňském divadle.

Venezuelou křížem krážem mohou symbolicky procestovat návštěvníci besedy, která se uskuteční ve čtvrtek 11. září od 17:00 ve vsetínské Masarykově veřejné knihovně. Na putování mýty opředenou krajinou, přes pralesy, nekonečné roviny Ilanos až po vysoké hory, jejichž vrcholky dosahují výše 5 000 metrů nad mořem, zve Dušan Trávníček.

Od pátku 12. do neděle 14. září ožije Uherské Hradiště Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek. Jedinečná akce v sobě snoubí temperament lidových tradic a kultury a pestrost slováckých krojů a muziky s živelností a spontánní atmosférou. 

Náměstí ve Valašském Meziříčí bude patřit v pátek již zavedeným Farmářským trhům. Koupit bude možné produkci místních pěstitelů a zemědělců.

Hradní Brumování aneb Než udeří zima je název akce, která se uskuteční v pátek na hradě v Brumově. Určená je dětem a jejich rodičům a nabídne zábavu, šerm, tanec, ohně a dobré jídlo. Začátek je v 17:00 a program potrvá do 22:00. Dospělí zaplatí za vstupné 50 Kč, dětí 30 Kč, rodinné vstupné vyjde na 120 Kč.

Podzámecká zahrada v Kroměříži bude v pátek další zastávkou Castle tour 2014 – Folkaři na hradech a zámcích. Od 19:30 zde vystoupí kapely Druhá tráva a Pozdní sběr. Základní vstupné stojí 290 Kč, v předprodeji 250 Kč, děti od 10 do 14 let zaplatí 10 Kč, do 10 let budou mít vstup zdarma. Předprodej je v Turistickém informačním centru Kroměříž.

V sobotu 13. září bude patřit Dolní náměstí ve Vsetíně Farmářským trhům. Nabídnou čerstvou zeleninu a ovoce, sušené ovoce, sýry, tvaroh, mléčné výrobky, valašské frgály, koření a sypané čaje, ryby, uzeniny, domácí vajíčka, chléb, celozrnné pečivo, med, mošty, víno květiny a bylinky. To vše od farmářů z Valašska. Trh začne v 7:00. Hostýnský Yetty zve v sobotu na tradiční Noční pochod Hostýnskou magistrálou.

Od 18:30 se uskuteční registrace účastníků na Trojáku, poté bude následovat pochod za šera směrem na Bludný a od 22:00 bude připraven pochod za tmy z Bludného na Tesák. Trasa povede přes Košovy, Rychtářku, Tesák. Trasa je celkem dlouhá 7 kilometrů. Navštívit bude možné nově otevřenou rozhlednu na Marušce, opékát špekáčky, bavit se s country skupinou Hogo Fogo nebo se podívat na hasičskou a záchranářskou techniku. Účast na akci je na vlastní riziko. Yetty bus vyjíždí z Bystřice pod Hostýnem v 18:00 z vlakového nádraží. Registrace účastníků na www.hm52.cz do soboty do 12:00 hodin.

V sobotu bude možné vyrazit i do Rožnova pod Radhoštěm na Pohádkový les, program poběží od 16:00 do 20:00. Sraz na parkovišti u Mlýnské doliny, odkud účastníky provede sedm trpaslíků pohádkovým lesem až k Bílé paní na "cimbuří" Jurkovičovy rozhledny. Cestou bude možné potkat řadu pohádkových postav a bytostí, vysvobodit Šípkovou Růženku, pomoci Popelce nebo ochutnat kouzelný nápoj druida Panoramixe. Akce se koná jen za příznivého počasí.

V neděli 14. září bude Kroměříž patřit dětem. Zábavné soutěžní odpoledne s programem začne na Velkém náměstí v 14:00 a nabídne vystoupení strážníků se psy, zadržení pachatele policisty, vyproštění figuranta z vraku auta, judisty, bikery na kolech, vystoupení tanečního kroužku Gradace a spoustu další zábavy. Odměny čekají na děti u každého soutěžního stánku. Vstup je zdarma.

V Luhačovicích rozezní v neděli Lázeňské náměstí tradiční Kolonádní koncert. Od 15:00 zahraje Dívčí saxofonový orchestr. 

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2014
Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí