Úvod > Aktivity & akce > Akce > Východní Morava půjde s Yettym, rozezní ji hudba a děti si zasoutěží

Východní Morava půjde s Yettym, rozezní ji hudba a děti si zasoutěží

Kdy 10. září 2014 - 14. září 2014 Hudební a divadelní akce
Pojďte příjemně strávit volný čas ve druhém zářijovém týdnu. Vyberte si z pestré nabídky, kterou Východní Morava nabízí.

Do Luhačovic míří zpěvák s nezaměnitelným hlasem Láďa Kerndl. Se svou skupinou vystoupí ve středu 10. září od 19:30 v Lázeňském divadle.

Venezuelou křížem krážem mohou symbolicky procestovat návštěvníci besedy, která se uskuteční ve čtvrtek 11. září od 17:00 ve vsetínské Masarykově veřejné knihovně. Na putování mýty opředenou krajinou, přes pralesy, nekonečné roviny Ilanos až po vysoké hory, jejichž vrcholky dosahují výše 5 000 metrů nad mořem, zve Dušan Trávníček.

Od pátku 12. do neděle 14. září ožije Uherské Hradiště Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek. Jedinečná akce v sobě snoubí temperament lidových tradic a kultury a pestrost slováckých krojů a muziky s živelností a spontánní atmosférou. 

Náměstí ve Valašském Meziříčí bude patřit v pátek již zavedeným Farmářským trhům. Koupit bude možné produkci místních pěstitelů a zemědělců.

Hradní Brumování aneb Než udeří zima je název akce, která se uskuteční v pátek na hradě v Brumově. Určená je dětem a jejich rodičům a nabídne zábavu, šerm, tanec, ohně a dobré jídlo. Začátek je v 17:00 a program potrvá do 22:00. Dospělí zaplatí za vstupné 50 Kč, dětí 30 Kč, rodinné vstupné vyjde na 120 Kč.

Podzámecká zahrada v Kroměříži bude v pátek další zastávkou Castle tour 2014 – Folkaři na hradech a zámcích. Od 19:30 zde vystoupí kapely Druhá tráva a Pozdní sběr. Základní vstupné stojí 290 Kč, v předprodeji 250 Kč, děti od 10 do 14 let zaplatí 10 Kč, do 10 let budou mít vstup zdarma. Předprodej je v Turistickém informačním centru Kroměříž.

V sobotu 13. září bude patřit Dolní náměstí ve Vsetíně Farmářským trhům. Nabídnou čerstvou zeleninu a ovoce, sušené ovoce, sýry, tvaroh, mléčné výrobky, valašské frgály, koření a sypané čaje, ryby, uzeniny, domácí vajíčka, chléb, celozrnné pečivo, med, mošty, víno květiny a bylinky. To vše od farmářů z Valašska. Trh začne v 7:00. Hostýnský Yetty zve v sobotu na tradiční Noční pochod Hostýnskou magistrálou.

Od 18:30 se uskuteční registrace účastníků na Trojáku, poté bude následovat pochod za šera směrem na Bludný a od 22:00 bude připraven pochod za tmy z Bludného na Tesák. Trasa povede přes Košovy, Rychtářku, Tesák. Trasa je celkem dlouhá 7 kilometrů. Navštívit bude možné nově otevřenou rozhlednu na Marušce, opékát špekáčky, bavit se s country skupinou Hogo Fogo nebo se podívat na hasičskou a záchranářskou techniku. Účast na akci je na vlastní riziko. Yetty bus vyjíždí z Bystřice pod Hostýnem v 18:00 z vlakového nádraží. Registrace účastníků na www.hm52.cz do soboty do 12:00 hodin.

V sobotu bude možné vyrazit i do Rožnova pod Radhoštěm na Pohádkový les, program poběží od 16:00 do 20:00. Sraz na parkovišti u Mlýnské doliny, odkud účastníky provede sedm trpaslíků pohádkovým lesem až k Bílé paní na "cimbuří" Jurkovičovy rozhledny. Cestou bude možné potkat řadu pohádkových postav a bytostí, vysvobodit Šípkovou Růženku, pomoci Popelce nebo ochutnat kouzelný nápoj druida Panoramixe. Akce se koná jen za příznivého počasí.

V neděli 14. září bude Kroměříž patřit dětem. Zábavné soutěžní odpoledne s programem začne na Velkém náměstí v 14:00 a nabídne vystoupení strážníků se psy, zadržení pachatele policisty, vyproštění figuranta z vraku auta, judisty, bikery na kolech, vystoupení tanečního kroužku Gradace a spoustu další zábavy. Odměny čekají na děti u každého soutěžního stánku. Vstup je zdarma.

V Luhačovicích rozezní v neděli Lázeňské náměstí tradiční Kolonádní koncert. Od 15:00 zahraje Dívčí saxofonový orchestr. 

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2014
1.3.
25.11.
Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
12.5.
Ve stínu vřavy

Ve stínu vřavy

Kroměříž, Východní Morava
Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí