Úvod > Aktivity & akce > Akce > Veletrhy GO a Regiontour 2016

Veletrhy GO a Regiontour 2016

Kdy 14. leden 2016 - 17. leden 2016 Výstavy
Jedny z nejvýznamnějších veletrhů cestovního ruchu ve střední Evropě se zaměřením na regiony, které jsou tou nejlepší příležitostí, jak se seznámit s širokou nabídkou služeb v oblasti cestování a cestovního ruchu. Uskuteční se na výstavišti v Brně.

Lednový termín je na brněnském výstavišti vyhrazen veletrhům cestovního ruchu. Návštěvníky opět čeká velmi pestrá nabídka s akcentem na možnosti aktivního trávení volného času a gastronomickou turistiku.

Zcela nevšední cestovatelské zážitky nabídne v rámci veletrhu 19. ročník festivalu GO Kamera, který se v Kongresovém centru brněnského výstaviště koná souběžně s veletrhy GO a REGIONTOUR.

Ohňostroj chutí pro mlsné jazýčky
Pokud vás omrzely anonymní produkty z obchodních řetězců a chcete ochutnat něco jedinečného a typického, nenechte si ujít veletrh REGIONTOUR. V pavilonu P již počtvrté odstartuje gastronomický festival RegFoodFest a „cestovatelská“ restaurace nabídne speciality z různých českých a moravských krajů, ale i ze zahraničních kuchyní. Na stáncích můžete ochutnat a zakoupit oceněné regionální potraviny a samostatné festivalové sekce jsou věnované vínu, pivu a kávě. Navíc se na výstavišti uskuteční finále 22. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, která je zároveň Mezinárodním mistrovstvím České republiky mladých kuchařů, cukrářů a číšníků. Nejlepší žáci těchto oborů z více než 40 odborných škol budou po tři dny chystat speciality přímo před zraky návštěvníků. Fanoušci dobrého jídla se poprvé mohou těšit také na sérii zábavně-naučných přednášek Věda je jídlo, kde se dozvědí různé zajímavosti o potravinách a jejich výrobě. Program připravovaný odborníky z univerzity ve Zlíně začíná již ve čtvrtek v 10 hodin.
 
Vyhrajte zájezd do Nepálu
Každý návštěvník veletrhu se může zapojit do soutěže CK LIVINGSTONE a vyhrát zájezd do exotického Nepálu, který je hlavním tématem letošního již 19. ročníku cestovatelského festivalu GO KAMERA 2016.  Výherce zájezdu bude vylosován z návštěvníků, kteří nejpřesněji odhadnou délku modlitební roury vystavené na stánku CK LIVINGSTONE v pavilonu F. Délku obřího buddhistického dunchen nepálských mnichů je třeba trefit s tolerancí +/–15 centimetrů. Losování návštěvnické soutěže proběhne 17. ledna na festivalu GO KAMERA v Kongresovém centru brněnského výstaviště, kde budou po čtyři veletržní dny probíhat přednášky desítek zajímavých hostů – horolezců, spisovatelů, fotografů, dokumentaristů, novinářů, diplomatů i dobrodruhů. Navíc si zde můžete prohlédnout čtyři výstavy s tematikou Nepálu včetně prodejní výstavy buddhistických chrámových obrazů thangk namalovaných nejlepšími nepálskými umělci. Tak blízko jste do Nepálu ještě nikdy neměli!
 
Ve čtvrtek 14. ledna jsou veletrhy přístupné odborníkům, od pátku do neděle pak široké veřejnosti. Otevřeno je od 10 do 18 hodin, pouze v neděli 17. ledna se brány výstaviště uzavřou již v 16 hodin. Se vstupenkou na veletrhy GO a REGIONTOUR získáte také 20% slevu na vstupné do zábavního vědeckého parku VIDA! a na hrad Špilberk.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 1. 2016
15.7.
25.9.
Za humny Vrbice

Za humny Vrbice

Brno, Jižní Morava
1.6.
31.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí