Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Kdy 2. prosinec 2017 10:00 - 6. leden 2018 22:00 Lidová řemesla a trhy
Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc. Návštěvníci se zde setkají s českými tradicemi, českými soubory a českými výrobky. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky.

Vánoční trh na Václavském náměstí potrvá letos čtyřiatřicet dnů. Nebudou chybět tradiční akce, které vyvrcholí oslavami Nového roku. Trhy potrvají od 2. prosince do 6. ledna a budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků.

Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.

Václavské náměstí čerpá v dekoracích z klasických motivů vánočních ozdob (zlaté koule) a hvězd i adventních věnců s červenými mašlemi. Ozdobí ho desetimetrový umělý strom se zakomponovaným 3D betlémem.

Novinkou je také světelná a hudební show, kterou letos nově nabídne i strom na Václavském náměstí. Vždy se v celou hodinu (od 17.00) rozsvítí na stejné dva hudební motivy jako na Staroměstském náměstí (Má vlast a Krkonošské pohádky). Také v tomto prostoru najdou malí návštěvníci zookoutek se živými zvířátky.

Úroveň pražských vánočních trhů je podle zahraničních průvodců srovnatelná s vánočními trhy v Berlíně, Bruselu, Mnichově či Stockholmu. Prodává se zde výhradně vánoční zboží (ozdoby, jmelí, svícny, věnce, dekorace). Nechybí ani zpívání koled především dětskými soubory.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 12. 2017
20.1.
25.3.
Jak vzniká výstava

Jak vzniká výstava

Praha 1, Praha
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
18.1.
31.5.
Zlaté časy českého hokeje

Zlaté časy českého hokeje

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí