Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

Kdy 3. prosinec 2014 9:00 - 7. prosinec 2014 17:00 Lidová řemesla a trhy
Od středy do neděle proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů. V prostorách národopisné expozice Městského muzea na Bělišti bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží a práce studentů železnobrodské sklářské školy.
Zakoupením výrobků budete moci podpořit také Sdružení zdravotně postižených. Dům dětí a mládeže Mozaika připraví pro mladší návštěvníky tvůrčí dílnu. V sobotu od 11.00 hodin vystoupí žáci Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera, kteří zahrají vánoční písně ve swingové úpravě.

Předvádění řemesel a rukodělných technik obstará letos pan Zdeněk Horna s vyřezáváním dřevěných betlémových figurek (středa, pátek–neděle), sekundovat mu budou paní Zdena Štrohalmová s výrobou skleněných figurek (středa – pátek), paní Alena Matějková s výrobou látkového patchworku (středa, čtvrtek, neděle) a tradičně také paní Věra Poláková s paličkovanou krajkou (pátek a sobota).

Během Vánočních trhů budete moci na Bělišti také shlédnout výstavu novoročních přání ze sbírky železnobrodského sběratele Jaroslava Šulce. A chybět nebude ani občerstvení s oblíbeným Bělišťákem, který si budete moci vychutnat za doprovodu našeho flašinetu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 12. 2014
27.11.
17.3.
Zimní sklářské pátky v Železném Brodě

Zimní sklářské pátky v Železném Brodě

Železný Brod, Český ráj
28.1.
Paralyže aneb závody po staru v Zásadě

Paralyže aneb závody po staru v Zásadě

Zásada, Českolipsko a Jizerské hory
11.2.
12.2.
Závody psích spřežení v Zásadě

Závody psích spřežení v Zásadě

Zásada, Českolipsko a Jizerské hory
8.9.
10.9.
Semilský pecen 2017

Semilský pecen 2017

Semily, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí