Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy Brno 2018

Vánoční trhy Brno 2018

Kdy 23. listopad 2018 - 23. prosinec 2018 Společenské akce
Hlavní moravská metropole Brno se již tradičně těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete.
Vánoční trhy, které v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. V letošním roce se trhy budou konat na náměstí Svobody, a také na nedalekém Dominikánském náměstí. V rámci trhů si budete moci vyzkoušet pletení adventních věnců.

Náměstí Svobody
I nadále zůstává středobodem energických oslav. Nebudou chybět významní hosté, světelná show, živá hudba, pozdravy osobností. Velké podium bude obsazeno po celou dobu adventu a nabídne pravidelný a pestrý výběr kvalitních a k předvánočnímu období vhodných hudebních žánrů. Z náměstí se stane prostor pro vánoční setkání či večírek - najdete zde jak vynikající občerstvení, lahodné pití, tak se na malém podiu zaposloucháte do živé elektronické hudby. Zimní bar nabídne vánoční koktejly. Ani letos nebudete ochuzeni o vánoční design market, na němž se dočkáte svého oblíbeného sortimentu. Na náměstí najdete na 36 prodejních stánků, 24 gastrostánků, zimní bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami. 

Každý večer živé koncerty různých žánrů, od swingu přes jazz, pop až k folklóru. Odpoledne divadla a ještě před nimi vystoupení dětí z mateřských, základních a základních uměleckých škol a souborů. Na náměstí Svobody bude letos stát menší pódium, dramaturgicky propracovaný program je ale připraven na každý den.

Centrum Brna bude v době adventu také místem, kde snadno pořídíte skvělé a originální vánoční dárky pro své blízké.

Prosklené city moduly i letos budou hostit virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Chybí vám vláček? Nasedněte do něj! Chcete si zahrát koulovanou, zkusit ochránit vánoční strom před sněhuláky? To vše zažijete ve virtuálním světě. 

V adventním čase se o slovo opět hlásí také časostroj. A to každou celou hodinu od 11 hodin do 23 hodin. Tedy 13 kuliček každý den, za celý advent to bude 286 kuliček. Kuličky mají nový vánoční motiv.

A tradičně nebude chybě ani pomoc potřebným, charitě budou na náměstí patřit středy. Vždy od 12.30 do 14.30 hodin vybereme peníze formou příspěvku do kasičky.

Dominikánské náměstí
Místem pro tradiční a poklidné trávení Adventu bude Dominikánské náměstí, kam se přesune tradiční vyřezávaný Advent, zoo koutek s ovcemi a kozami, Ježíškova pošta a Zvonička. Děti budou moci poslat vánoční přání, připomenout si tradiční řemesla, které pamatují naše rodiče a prarodiče. Dřevěná zvířata doplní také ta živá. Díky brněnské ZOO si nejmenší návštěvníci budou moci pohladit v zookoutku například ovce nebo kozy kamerunské.

Svými romantickými kulisami tvořenými Novou radnicí a kostelem sv. Michala láká rodiny a fajnšmekry za dobrým jídlem a vánoční pohodou. Letos bude na náměstí k vidění světelná výzdoba, která je povýší na reprezentativní tradiční městský trh ve stylu Vídně a dalších. Na rozdíl od náměstí Svobody, kde budou obsazena obě pódia živou hudbou, Dominikánským náměstím se bude rozléhat tradiční vánoční hudba. Na náměstí najdete 4 řemeslné stánky s ukázkami řemesel a 8 gastrostánků s vynikajícími specialitami.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 1. 2018
14.4.
28.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
7.4.
3.6.
Jarní komentované prohlídky v Brně

Jarní komentované prohlídky v Brně

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
Ondřej Kopal: No drama

Ondřej Kopal: No drama

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí