Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hrnčířské a řemeslné vánoční trhy 2017 v Holešovicích
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
1.12.
3.12.
+ Přidat foto

Hrnčířské a řemeslné vánoční trhy 2017 v Holešovicích

Kdy 1. prosinec 2017 10:00 - 3. prosinec 2017 18:00 Výstavy
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy v Praze 7 - Výstaviště. Na Výstavišti v Praze Holešovicích v Pravém křídle Průmyslového paláce představí nejlepší ze své tvorby na 150 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa.
V Pravém křídle Průmyslového paláce vám opět představí to nejlepší ze své tvorby na 150 vystavovatelů, řemeslníků. Máte možnost nakoupit své dárky tradičně přímo u výrobců, což je nejen nejlepším důkazem o původu ruční výroby výrobku, ale s autorem si můžete také popovídat o technologii výroby, či dodatečně objednat další originály ve stejném stylu.
 

Nemáte, či nevíte co na stromeček? Přijďte si koupit, či se jen inspirovat. Ráj ozdob.

Opravdu jen na Výstavišti najdete ty nejrozmanitější, ručně vyráběné vánoční ozdoby, jako tradiční perličkové ozdoby z Poniklé, slaměné ozdoby a dekorace z Rovečné, skleněné foukané, či ozdoby z lehaného skla, textilní, šité, háčkované či plstěné, papírové vystřihované ozdoby a samozřejmě i letos typické a nejvíce oblíbené ozdoby z keramiky. Točené zvonečky či modelované ozdoby a dekorace našich i zahraničních předních keramiků.

Neboť i letos bezkonkurenční výběr ozdob, dekorací a dárků nabídne hrnčířské řemeslo a keramika - a to opravdu vše, přes různé styly, tvary, barvy a technologie výroby. Keramika točená na kruhu, hrnky, talíře, mísy, svícny, vánoční dekorace, betlémy, sochy, plastiky, mozaiky, vázy, šperky a jiná umělecky cenná díla.
Dále zde najdete výrobky sklářů  - repliky historického skla, foukané sklo, lehané sklo, vinuté perle, fusing, vitráže, výrobky ze dřeva - od dlabaných mís, dubových zelňáků, přes krásné vyřezávané betlémy, hudební nástroje, hračky, až po masivní nábytek. Tkané výrobky - ručně tkané ubrusy, přehozy a koberečky, textil - lněné, bavlněné či hedvábné bytové doplňky, hračky, oděvy a oděvní doplňky, lidové krajky, kožené výrobky, brašnáři a to nejen tradiční, lidové, ale i design mladých návrhářů, kteří na tradici výroby volně navazují.
 

Hledáte klasiku? Tradiční dokonalý dárek pro dokonalou hospodyňku? Luxusní výbavu na pečení?

Tedy by vás jistě nadchla užitá keramika z dílen hrnčířů křížem krážem. Jedním z nich je například  ATELIER KERAMIKA Eva Novotná a Václav Kalaš.

Veškerá jejich keramika je točena ze světlé šamotové hlíny a pálená je na 1235°C.Vnitřní glazura je vždy světlá, jogurtově bílá. Venkovní glazura je tmavě zelená matná, medově hnědá, lesklá nebo šedo písková matná. Na tyto výrobky mají atesty, které se shodují s prohlášením o nezávadnosti užitné keramiky. Pečení v pekáči z jejich atelieru je více než radost!
 

Bezkonkurenční výběr také letos samozřejmě nabídne keramika - točená na kruhu, hrnky, talíře, mísy, svícny, vánoční dekorace, sochy, plastiky, mozaiky, vázy, šperky a jiná umělecky cenná díla. Dále zde najdete výrobky sklářů - repliky historického skla, foukané sklo, lehané sklo, vinuté perle, fusing, vitráže, výrobky ze dřeva - od dlabaných mís, přes krásné vyřezávané betlémy, hudební nástroje, hračky až po masivní nábytek, tkané výrobky - ručně tkané ubrusy, přehozy a koberečky, textil - lněné, bavlněné či hedvábné bytové doplňky, hračky, oděvy a oděvní doplňky, lidové krajky, ale i design mladých návrhářů, kteří na tradici výroby volně navazují. Zajímavé budou výrobky z kůže - a to jak drobné peněženky, pásky, kabely, tak i například ručně šité kožené boty.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 10. 2017

Ubytování a restaurace v okolí