Úvod > Aktivity & akce > Akce > V zákopech a v zázemí: Velká válka 1914 – 1918 v Evropě i na Zlínsku

V zákopech a v zázemí: Velká válka 1914 – 1918 v Evropě i na Zlínsku

Kdy 18. září 2014 - 23. listopad 2014 Výstavy
Výstava připomene sté výročí jedné z nejtragičtějších událostí 20. století nejenom pohledem na světová bojiště, ale také zobrazením jejích hospodářských a sociálních důsledků ve Zlíně a jeho okolí.

Vystavené sbírkové předměty, archiválie, plány a fotografie Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně i zapůjčené předměty z jiných muzeí, od soukromých sběratelů a ze Státního okresního archivu Zlín zobrazí podobu Zlína i život jeho obyvatel ve válečném období (např. obuvnická výroba zlínských továren v čele s firmou Baťa, podíl obyvatel na veřejných sbírkách a válečných půjčkách, aktivity majitele zlínského zámku a velkostatku Štěpána Haupta, zásobování Zlíňanů potravinami a jiným zbožím, školství, společenský život, protesty proti válce a ohlasy na vyhlášení republiky 28. 10. 1918). Cennou součástí výstavy bude prezentace výsledků muzejního výzkumu památníků obětem 1. světové války na území bývalého okresu Zlín.

Část výstavy věnovaná bojům na frontách představí kromě unikátních archiválií a fotografií i uniformy a zbraně vojáků ze zlínského regionu bojujících v řadách československých legií i v rakousko-uherské armádě.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 7. 2015
10.2.
23.4.
Hedvábná cesta

Hedvábná cesta

Zlín, Východní Morava
23.2.
31.3.
Výstava fotografií Jana Sikory ve zlínském zámku

Výstava fotografií Jana Sikory ve zlínském zámku

Zlín, Východní Morava
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava
21.10.
Podzimní Mineral Expo Zlín

Podzimní Mineral Expo Zlín

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí