Úvod > Aktivity & akce > Akce > United Islands 2015

United Islands 2015

Kdy 18. červen 2015 - 20. červen 2015 Festivaly
Stylová rozmanitost, přehlídka žánrů a nejžhavější hudební objevy tuzemské i zahraniční scény, to je festival United Islands! United Islands of Prague v termínu 18.-20. června zve na koncerty více než 150 interpretů.
Pražský festival United Islands je oslavou světové hudby. Mezi hlavní proudy patří rock, pop, indie, electro, world, folk & jazz, ale zazní také nové hudební trendy a experimenty. Už jedenáctý rok festival přiváží nová a neokoukaná jména evropské i světové klubové scény.

Akce se koná tradičně v Praze na Kampě a na Střeleckém a Slovanském ostrově pod širým nebem, kam je vstupné je každoročně zdarma. Silný program nebývá jen na open air části, ale i ve vybraných klubech, kde festival pokračuje v nočních hodinách. Jedním z dramaturgických bloků, na které se mohouv tomto roce  návštěvníci těšit, je větší zastoupení slovenských kapel.

Hlavní program se loni uskutečnil poprvé v Kinského zahradě, kde byly umístěny dvě jediné zpoplatněné scény. Na ostatní byl vstup zdarma. Na nové scéně v Kinského zahradě se například představila britská zpěvačka Ella Eyreová nebo argentinský soubor Bajofondo. Festival bude i v letošním ročníku objevovat nová místa.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2015

Ubytování a restaurace v okolí