Úvod > Aktivity & akce > Akce > Ukončení plavební sezóny na Schwarzenberském kanále

Ukončení plavební sezóny na Schwarzenberském kanále

Kdy 20. září 2014 12:00 - 16:30 Historické a vojenské akce
Dne 20. září podnik pořádá Den s Lesy ČR při příležitosti slavnostního zakončení 17. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanále na Českokrumlovsku v jižních Čechách.

Státní podnik Lesy ČR zve širokou veřejnost včetně rodin s dětmi na populárně osvětovou akci Den s Lesy ČR při příležitosti ukončení 17. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanále. Událost se uskuteční v sobotu 20. září 2014 od 12.00 do 16.30 hodin na česko-rakouském hraničním přechodu Ježová/Inglbach. Místo akce se nachází na Šumavě, v lesnickém revíru Lesů ČR Svatý Tomáš, cca 16 kilometrů od obce Přední Výtoň v okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji.

Na hraničním přechodu Ježová/Inglbach bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program v podobě folklórních vystoupení, lidové muziky, ukázek plavení dříví, lidových tržišť či soutěží pro děti i dospělé. Představena budou také lidová řemesla: předení na kolovrátku, paličkování, řezby do kůry nebo výroba dřevěných hraček.

Lesy ČR v nedávné době společně s dalšími českými i rakouskými partnery průběžně pracovaly na potřebných úpravách Schwarzenberského plavebního kanálu řadícího se mezi jihočeské významné kulturní památky. Práce probíhaly v rámci projektu „Schwarzenberský plavební kanál – kulturní dědictví ožívá“ spolufinancovaného Evropskou unií.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 8. 2014
1.7.
30.9.
Wakeboarding a vodní lyžování na Lipně

Wakeboarding a vodní lyžování na Lipně

Jedovnice, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
1.7.
27.8.
Doba ledová - giganti na Lipně

Doba ledová - giganti na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí