Úvod > Aktivity & akce > Akce > Ukončení plavební sezóny na Schwarzenberském kanále

Ukončení plavební sezóny na Schwarzenberském kanále

Kdy 20. září 2014 12:00 - 16:30 Historické a vojenské akce
Dne 20. září podnik pořádá Den s Lesy ČR při příležitosti slavnostního zakončení 17. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanále na Českokrumlovsku v jižních Čechách.

Státní podnik Lesy ČR zve širokou veřejnost včetně rodin s dětmi na populárně osvětovou akci Den s Lesy ČR při příležitosti ukončení 17. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanále. Událost se uskuteční v sobotu 20. září 2014 od 12.00 do 16.30 hodin na česko-rakouském hraničním přechodu Ježová/Inglbach. Místo akce se nachází na Šumavě, v lesnickém revíru Lesů ČR Svatý Tomáš, cca 16 kilometrů od obce Přední Výtoň v okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji.

Na hraničním přechodu Ježová/Inglbach bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program v podobě folklórních vystoupení, lidové muziky, ukázek plavení dříví, lidových tržišť či soutěží pro děti i dospělé. Představena budou také lidová řemesla: předení na kolovrátku, paličkování, řezby do kůry nebo výroba dřevěných hraček.

Lesy ČR v nedávné době společně s dalšími českými i rakouskými partnery průběžně pracovaly na potřebných úpravách Schwarzenberského plavebního kanálu řadícího se mezi jihočeské významné kulturní památky. Práce probíhaly v rámci projektu „Schwarzenberský plavební kanál – kulturní dědictví ožívá“ spolufinancovaného Evropskou unií.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 8. 2014

Ubytování a restaurace v okolí