Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kostkománie: Největší Lego výstava na Lipně

Kostkománie: Největší Lego výstava na Lipně

Kdy 30. květen 2015 10:00 - 7. září 2015 19:00 Výstavy
Největší interaktivní výstava staveb, modelů a soch z Lego kostek na Lipně.

Jedná se již o třetí ročník výstavy, která vznikla pod záštitou značky Ujíždíme na kostkách a prohlédnout si ji můžete ve Sport Areně Amenity Resortu Lipno až do 7. září 2015. Na návštěvníky čeká 40 mega staveb, 200 modelů a soch z více než 6.000.000 kostek na ploše 1.300 m2. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, stavba největšího LEGO města, animační programy a nově také kavárna.
 
Hlavních lákadel pro letošní rok je hned několik. Největší ohlas a reakce zaručeně sklidí model Chobotnice (Národní knihovna), kterou navrhl známý architekt Jan Kaplický. Jedná se o velice věrnou funkční podobu kontroverzní stavby, která na svou realizaci čekala až příliš dlouho. Na stavbu dohlížela sama Eliška Kaplicky. Model váží přibližně 240 kg, vyrostl do úctyhodných 2 metrů výšky a rozměrů 240 x 160 cm a na jeho stavbu bylo potřeba 500 hodin práce s 200.000 LEGO kostek.
 
Z další mega stavby budou uneseny zejména děti – jedná se o dokončený hrad Bradavice, kde se učil světoznámý kouzelník Harry Potter. Škola čar a kouzel je výjimečná svou velikostí, zabírá totiž neuvěřitelných 25 m2 a na její stavbu bylo potřeba více než 1.000.000 LEGO kostek. Realizace trvala déle než rok a jedná se o největší stavbu z kostek od jediného stavitele minimálně v České republice. Nechybí ani socha slavného čaroděje Harryho Pottera, která je též novým přírůstkem mezi sochami. Harryho poznáte nejen díky legendární jizvě na čele, ale také podle Nimbusu 2000 a famfrpálové zlatonky.
 
Mezi sochy, neboli maxi firugrky, letos přibyl například Pirát, Mrtvá nevěsta od Tima Brutona, Sněrhurka nebo Storm Trooper z Hvězdných válek. Sekci architektury letos rozšíří historický hrad Karlštejn, který se přidá mezi ostatní oblíbené modely, jako jsou například Katedrála sv. Víta, zámek Hluboká, Červená Lhota a další. Filmovou scénu obohatí téměř dvoumetrová věž Orthanac, která je již druhou velkolepou stavbou z Pána Prstenů, která je na Kostkománii k vidění. Ani v letošním roce nebude chybět sekce LEGO TECHNIC plná funkčních, důmyslných modelů, které čekají na prozkoumání. Dráček Bezzubka s ohebnými křídly, interaktivní zábavní park či rockový festival, funkční vstřikovací lis, letadla, auta a mnoho dalších.
               
Stavte s námi!
Po celou dobu konání výstavy bude probíhat stavba největšího města, do které se může zapojit každý návštěvník bez o hledu na věk či stavitelské schopnosti. Pro město je vyhrazeno 50 m2, které by se hravě mohlo opět stát největším městem z LEGO kostek v ČR.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2015
11.6.
11.9.
Doba ledová - giganti na Lipně

Doba ledová - giganti na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava
4.6.
30.9.
Letní poštovní detektivka 2016

Letní poštovní detektivka 2016

Vyšší Brod, Šumava
4.6.
30.9.
Výstava Vítězové a poražení

Výstava Vítězové a poražení

Vyšší Brod, Šumava
4.6.
30.9.
Výstava Auta a autíčka

Výstava Auta a autíčka

Vyšší Brod, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí

Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Animační programy na Lipně

Animační programy na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Šumava