Úvod > Aktivity & akce > Akce > Programy Cesta do pravěku v Muzeu Karla Zemana

Programy Cesta do pravěku v Muzeu Karla Zemana

Kdy 28. leden 2015 8:00 - 28. únor 2015 17:00 Akce pro děti
Rezervace na všechny programy nutná!
WORKSHOPY ANIMACE, TRIKOVÉ TVORBY A WORKSHOPY S PRAXINOSKOPEM
Natočte si vlastní film pomocí stejných postupů, jaké používal Karel Zeman! Poznejte historii filmové tvorby skrze animaci s unikátní promítačkou – praxinoskopem.
Termíny: 7., 14., 21., 28. 1. vždy v 10-12 h

KREATIVNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY
Výroba vzducholodě inspirovaná filmem Ukradená vzducholoď, proužkování kostýmů jako ve Vynálezu zkázy, výroba loutky z Vánočního snu, výroba dokreslovačky nebo barvení trilobitů z Cesty do pravěku.
Termíny: 21., 28. 2. vždy ve 12-17 h. Rezervace není nutná.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Užijte si expozici muzea za doprovodu a s výkladem odborníků.

HRY V EXPOZICI MUZEA
Pro malé návštěvníky jsme připravili tematické motivační hry v expozici muzea. Dětem předškolního a mladšího školního věku je určena hra Cesta do pravěku, na jejímž konci děti naleznou trilobita, kterého si mohou odnést domů. Starším dětem nabízíme tematické křížovky. Zdarma pro návštěvníky muzea. Rezervace není nutná.

PROJEKCE FILMŮ
Pro filmové projekce nabízíme digitalizované filmy, které muzeum vydalo v edici Filmový Klub Karla Zemana na DVD. Tituly, které zatím v edici vyšly, jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil, Ukradená vzducholoď, Čarodějův učeň a v prosinci nově vydané snímky Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Filmy můžeme promítat i s anglickými titulky.

KURZ ANIMACE
Otevíráme další pravidelný kroužek animace, ve kterém se malí filmaři v rámci deseti lekcí pod vedením profesionální lektorky seznámí s jednou z metod animace a společně natočí vlastní krátký film. Kurz je zakončen slavnostní projekcí, film si odnesou účastníci domů.
Termín zahájení: 3. 2. v 16:00, kroužek bude probíhat každé úterý od 16:00

Cena tábora: 3.650 Kč za jednoho účastníka. Při účasti 2 a více sourozenců 3.350 Kč. Na tábor je povinná rezervace na telefonu nebo e-mailem na. Rezervace je platná až po uhrazení plné částky nebo 50% zálohy.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2015

Ubytování a restaurace v okolí