Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Vizovické Trnkobraní 2016

Festival Vizovické Trnkobraní 2016

Kdy 19. srpen 2016 - 20. srpen 2016 Festivaly
Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to předposlední víkend v srpnu v areálu likérky Rudolf Jelínek.
Trnkobraní, které slaví letos již 49 let od svého vzniku, založili vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt – pravou valašskou slivovici. Trnkobraní se vymyká z konkurence jiných velkých festivalů především svou maximální žánrovou tolerancí.
 
Hudební festival Vizovické Trnkobraní se uskuteční předposlední prázdninový víkend od 19. do 20. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.

Trnkobraní nabídne také ukázky lidových tanců a řemesel či švestkový kulinářský koutek. Pro děti bude přichystán dětský koutek s loutkovými a hranými pohádkami a rukodělnými a naučnými workshopy zaměřenými na keramiku, pohybové aktivity nebo ekologii. V neděli na hudební festival naváže folklorní program v režii města Vizovice.

Trnkobraní se ve Vizovicích koná od roku 1967 vždy ve druhé polovině srpna. Založili jej místní nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční produkt, pravou valašskou slivovici. Trnkobraní bývalo známé i maximální žánrovou tolerancí, kdy vedle sebe vystupovaly rockové a popové hvězdy, baviči, ale i představitelé world music a taneční hudby. Festival tradičně navštěvuje kolem 20 000 lidí.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2016
1.4.
30.9.
První dřevěná zoo

První dřevěná zoo

Ostrata, Východní Morava
20.8.
Turistický pochod kolem Všeminy

Turistický pochod kolem Všeminy

Všemina, Východní Morava
6.8.
7.8.
Všeminské slavnosti

Všeminské slavnosti

Všemina, Východní Morava
25.6.
21.8.
Letní škola Feng Shui

Letní škola Feng Shui

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí