Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Vizovické Trnkobraní 2016

Festival Vizovické Trnkobraní 2016

Kdy 19. srpen 2016 - 20. srpen 2016 Festivaly
Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to předposlední víkend v srpnu v areálu likérky Rudolf Jelínek.
Trnkobraní, které slaví letos již 49 let od svého vzniku, založili vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt – pravou valašskou slivovici. Trnkobraní se vymyká z konkurence jiných velkých festivalů především svou maximální žánrovou tolerancí.
 
Hudební festival Vizovické Trnkobraní se uskuteční předposlední prázdninový víkend od 19. do 20. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.

Trnkobraní nabídne také ukázky lidových tanců a řemesel či švestkový kulinářský koutek. Pro děti bude přichystán dětský koutek s loutkovými a hranými pohádkami a rukodělnými a naučnými workshopy zaměřenými na keramiku, pohybové aktivity nebo ekologii. V neděli na hudební festival naváže folklorní program v režii města Vizovice.

Trnkobraní se ve Vizovicích koná od roku 1967 vždy ve druhé polovině srpna. Založili jej místní nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční produkt, pravou valašskou slivovici. Trnkobraní bývalo známé i maximální žánrovou tolerancí, kdy vedle sebe vystupovaly rockové a popové hvězdy, baviči, ale i představitelé world music a taneční hudby. Festival tradičně navštěvuje kolem 20 000 lidí.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2016
1.4.
30.9.
První dřevěná zoo

První dřevěná zoo

Ostrata, Východní Morava
14.7.
17.7.
Masters of Rock 2016 Vizovice

Masters of Rock 2016 Vizovice

Vizovice, Východní Morava
29.5.
Koncert a beseda na zámku Vizovice

Koncert a beseda na zámku Vizovice

Vizovice, Východní Morava
6.8.
7.8.
Všeminské slavnosti

Všeminské slavnosti

Všemina, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí