Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tomáškova a Novákova hudební Skuteč 2017

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč 2017

Kdy 12. březen 2017 - 7. květen 2017 Festivaly
Klasická hudba, opera, balet ale i spřízněné žánry a nové hudební projekty budou do města lákat návštěvníky v období od 12. března do 7. května 2017. Zahajovací koncert bude opět jedním z vrcholů. Na programu je symfonie Novosvětská od A. Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

Městské muzeum nabídne Moravskou lidovou poesii v písních v neobvyklé instrumentaci. O cenu Vítězslava Nováka se opět utkají dětské a mládežnické pěvecké sbory z celé České republiky. Další oblíbené dílo z pera J. Offenbacha potěší příznivce operety. Moravské divadlo Olomouc uvede titul Rytíř Modrovous. Jedním z koncertů pro děti a mládež bude Naše písnička v provedení Hudebního divadla dětem z Hradce Králové. S výpravnou a dramatickou  operou Tosca G. Pucciniho se o přízeň diváků bude ucházet Slezské divadlo Opava. Filmová hudba od mládeže pro mládež zazní v pořadu Hraje Decapoda.

Dubnový program zahájí chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri, Christina Johnston a Komorní filharmonie Pardubice a představí vám To nejlepší z klasiky. Otčenáš L. Janáčka zazní v chrasteckém kostele v podání regionálních těles: Chrudimské komorní filharmonie a pěveckých sborů Slavoj a Rubeš.

Prvním velkým koncertem na zimním stadionu bude Bealtes Mania. Hity legendární anglické skupiny zahraje orchestr Filharmonie Hradec Králové, zpívat budou vynikající Q VOX. Komorní sbor Collegium Cantantium zavítá se svým programem Duchovní hudba na Chlumku do Luže. Filmová filharmonie představí velkolepý projekt Dobrodružství filmové hudby na zimním stadionu. A duben zakončí klasický balet Giselle francouzského skladatele A. Ch. Adama v provedení Severočeského divadla Ústí nad Labem.

Pořad Alferda Strejčka a Jitky Molavcové Oráč a smrt se uskuteční v kostele ve Skutči. Festival v květnu zakončí Závěrečný koncert s Carmen, který v komponovaném programu nabídne nejslavnější španělská díla. 

Od 28. listopadu 2016 vstupují do prodeje nejprve cenově zvýhodněné abonentky. Cena vstupenky, která návštěvníkovi zajistí rezervovaná místa na všech koncertech a představeních, činí 2 750 Kč. Tyto abonentky jsou přenosné, tzn. nejsou vázány na konkrétního držitele. Abonentky budou v prodeji jeden týden a poté od 5. prosince 2016 startuje předprodej vstupenek na jednotlivé akce.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 11. 2016
30.6.
3.9.
Cyklobus Českomoravským pomezím

Cyklobus Českomoravským pomezím

Vysoké Mýto, Východní Čechy
19.8.
Řemeslná sobota ve Skutči

Řemeslná sobota ve Skutči

Skuteč, Východní Čechy
17.9.
Hradní slavnosti

Hradní slavnosti

Předhradí, Východní Čechy
24.6.
3.9.
58. Výtvarné Hlinecko

58. Výtvarné Hlinecko

Hlinsko, Východní Čechy
Hrad Rychmburk

Hrad Rychmburk

Předhradí, Východní Čechy
Šilinkův důl - via ferrata

Šilinkův důl - via ferrata

Předhradí, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí