Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tomáškova a Novákova hudební Skuteč 2017

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč 2017

Kdy 12. březen 2017 - 7. květen 2017 Festivaly
Klasická hudba, opera, balet ale i spřízněné žánry a nové hudební projekty budou do města lákat návštěvníky v období od 12. března do 7. května 2017. Zahajovací koncert bude opět jedním z vrcholů. Na programu je symfonie Novosvětská od A. Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

Městské muzeum nabídne Moravskou lidovou poesii v písních v neobvyklé instrumentaci. O cenu Vítězslava Nováka se opět utkají dětské a mládežnické pěvecké sbory z celé České republiky. Další oblíbené dílo z pera J. Offenbacha potěší příznivce operety. Moravské divadlo Olomouc uvede titul Rytíř Modrovous. Jedním z koncertů pro děti a mládež bude Naše písnička v provedení Hudebního divadla dětem z Hradce Králové. S výpravnou a dramatickou  operou Tosca G. Pucciniho se o přízeň diváků bude ucházet Slezské divadlo Opava. Filmová hudba od mládeže pro mládež zazní v pořadu Hraje Decapoda.

Dubnový program zahájí chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri, Christina Johnston a Komorní filharmonie Pardubice a představí vám To nejlepší z klasiky. Otčenáš L. Janáčka zazní v chrasteckém kostele v podání regionálních těles: Chrudimské komorní filharmonie a pěveckých sborů Slavoj a Rubeš.

Prvním velkým koncertem na zimním stadionu bude Bealtes Mania. Hity legendární anglické skupiny zahraje orchestr Filharmonie Hradec Králové, zpívat budou vynikající Q VOX. Komorní sbor Collegium Cantantium zavítá se svým programem Duchovní hudba na Chlumku do Luže. Filmová filharmonie představí velkolepý projekt Dobrodružství filmové hudby na zimním stadionu. A duben zakončí klasický balet Giselle francouzského skladatele A. Ch. Adama v provedení Severočeského divadla Ústí nad Labem.

Pořad Alferda Strejčka a Jitky Molavcové Oráč a smrt se uskuteční v kostele ve Skutči. Festival v květnu zakončí Závěrečný koncert s Carmen, který v komponovaném programu nabídne nejslavnější španělská díla. 

Od 28. listopadu 2016 vstupují do prodeje nejprve cenově zvýhodněné abonentky. Cena vstupenky, která návštěvníkovi zajistí rezervovaná místa na všech koncertech a představeních, činí 2 750 Kč. Tyto abonentky jsou přenosné, tzn. nejsou vázány na konkrétního držitele. Abonentky budou v prodeji jeden týden a poté od 5. prosince 2016 startuje předprodej vstupenek na jednotlivé akce.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 11. 2016
16.9.
5.11.
Střípky z historie

Střípky z historie

Hlinsko, Východní Čechy
23.9.
12.11.
Josef Dvořák a Anna Dvořáková

Josef Dvořák a Anna Dvořáková

Hlinsko, Východní Čechy
1.4.
31.10.
Otevřete třináctou komnatu

Otevřete třináctou komnatu

Karviná, Severní Morava a Slezsko
1.4.
29.10.
Prohlídky zámku Slatiňany s komtesou Latou Brandisovou

Prohlídky zámku Slatiňany s komtesou Latou Brandisovou

Slatiňany, Východní Čechy
Žulová stezka Horkami

Žulová stezka Horkami

Skuteč, Východní Čechy
Kostel Božího Těla ve Skutči

Kostel Božího Těla ve Skutči

Skuteč, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí