Úvod > Aktivity & akce > Akce > Technopolis na zámku Sychrov

Technopolis na zámku Sychrov

Kdy 1. červenec 2019 10:00 - 31. srpen 2019 17:00 Výstavy
Výstava na zámku Sychrov zaměřená zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století se nachází v prostorách bývalé zámecké konírny. Expozice je rozdělena do tří částí – Staré město, Nové město a Patentová kancelář.
Hned ve vstupní části se nad hlavou návštěvníků vznáší model vzducholodi a horkovzdušného balonu. Pod nimi pak stojí opřený oblíbený velocipéd. Návštěvník zde od průvodce obdrží výtisk Technopolis news – novin, které ho budou informovat o příbězích vynálezů.

V části „Staré město“, která se zaměřuje na 19. století, si návštěvníci mohou prohlédnout hned dva modely letadel a pokud budou procházet expozicí po nakreslených kolejích, uvidí postupně různé plakáty s povídáním o úspěších i problémech slavných vynálezců. Na největší stěně se pak nachází technická galerie s fotografiemi nejzajímavějších součástí lokomotiv, lodí nebo kanalizací z 19. století.

Při přechodu do „Nového města“ je možné nahlédnout do kanceláře patentového úředníka, které dominuje portrét Františka Josefa I. a úředníkův psací stůl zavalený nejrůznějšími spisy, výpočty a modely. „Nové město“, tedy dvacáté století zaujme zejména modely dopravních prostředků, které jsou pro toto století typické. Vyrobeny jsou nejen z plastu, ale například i z oblíbené stavebnice Merkur. Na stěnách se pak nacházejí vysprejované portréty významných vynálezců, nechybí Albert Einstein, Marie-Curie Sklodowská ani Jára Cimrman.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2019
1.4.
31.10.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Turnov, Český ráj
6.9.
31.10.
Výstava

Výstava "Obrazy indiánů"

Turnov, Český ráj
18.9.
24.11.
Severočeská sbírka

Severočeská sbírka

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí