Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svět knihy Praha 2016 - knižní veletrh a literární festival

Svět knihy Praha 2016 - knižní veletrh a literární festival

Kdy 12. květen 2016 - 15. květen 2016 Výstavy
Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016 se bude konat opět v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice.
V letošním roce se v rámci prezentace čestného hosta představí severské země (Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Island), v nichž působí profesionální literární centra propagující národní literature v zahraničí. Finsko bylo v roce 2014 čestným hostem ve Frankfurtu nad Mohanem, o literární nabídku severských zemí je celosvětově velká poptávka. Partnerem a koordinátorem programu čestného hosta je Skandinávský dům, literární kampaň je prezentována hashtegem #ReadNordic.

Kromě koprodukčních programů ve spolupráci s čestným hostem připravuje společnost Svět knihy pořady v rámci dalších tematických okruhů, jimiž napomáhá aktivnímu zapojení partnerů, nakladatelů a relevantních organizací. Každoročně se pořadatel orientuje na oslovování dalších skupin potenciálních návštěvníků formou vypisování čtenářsky zajímavých tematických bloků, usiluje o celkovou osvětu čtenářství a propagace literatury v celorepublikovém a mezinárodním měřítku.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 12. 2015

Ubytování a restaurace v okolí