Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavské slavnosti na Budči 2017

Svatováclavské slavnosti na Budči 2017

Kdy 28. září 2017 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Tradiční oslava sv. českého patrona sv. Václava na hradišti Budeč s řemeslnými dílnami, divadly, šermíři a prohlídkami rotundy sv. Petra a Pavla.
Na hradišti Budeč u Zákolan se konají 28. září 2017 již potřinácté Svatováclavské slavnosti. Připomínají sv. Václava, který se v tamější rotundě sv. Petra a Pavla učil podle legend základům křesťanské nauky i psaní. Návštěvníci se opět mohou těšit na bohatý program i vstřícnou atmosféru.

Na programu jsou šermířská vystoupení skupiny Thorax, loutkové divadlo Pruhované panenky, Průvod sv. Václava, koncert středověké hudby Zanyka i křest knihy. To ale není vše, jelikož na návrší hradiště budou po celý den (10:00 až 17:00) připraveny aktivity pro děti i dospělé ve středověké střelnici a vojenském ležení nebo řemeslné dílny, a zajištěny budou také komentované prohlídky hradiště a rotundy.

Chybět nebude nějaké to dobré občerstvení a pro svezení na trase Slaný - Praha a naopak vlakem doporučujeme Cyklohráček, jehož vlaková souprava bude tento den posílena.

Ke svatováclavským slavnostem dále patří poutní slavnost a mše ke cti sv. Václava, která se bude konat na Budči v sobotu 30. září od 10:30.

Po celý den probíhají komentované prohlídky rotundy sv. Petra a Pavla, návrší akropole a přilehlého hřbitova.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2017
24.3.
28.10.
Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Lichoceves, Střední Čechy
19.4.
7.6.
Kouzlo bylinek

Kouzlo bylinek

Kralupy nad Vltavou, Střední Čechy
1.1.
28.5.
Lidičtí muži v boji za svobodu

Lidičtí muži v boji za svobodu

Lidice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí