Svatováclavská pouť na Proseku

Kdy 22. září 2012 11:00 - 23. září 2012 17:00 Historické a vojenské akce
Už po dvaadvacáté pořádá Městská část Praha 9 v okolí kostela sv. Václava na Proseku Svatováclavskou pouť se "středověkým" programem pro děti i rodiče. Najdete zde pohádkovou zahradu, tvořivé dílny pod širým nebem pro všechny, kteří rádi vytvářejí z ničeho něco.
Dobový program u kostela sv. Václava Po oba dny Herold svým hlasem i údery do vojenského bubnu provází programem a informuje, co se bude dít. Kejklíř, fakírské Duo Karson - magické výstupy s ohněm, střepy a obrovskými hady okoření zábavný program o tajemnou atmosféru umění z dalekých krajin. Show, ve které vzhlédnete kouzla s ohněm, tance s ohnivými vějíři, lany, jiskřícími řetězy, polykání a chrlení ohňů.

Žonglér Michal, dobové tance - gotické tance, mystické tance, tance rustikální, ohnivý tanec i noblesní tance renesanční. Brémští cirkusanti aneb recyklovaná pohádka - příběh o starých cirkusových zvířátkách, zlém principálovi, krvelačných loupežnících. Dell Arte -postava na chůdách s obříma rukama prochází volně mezi diváky.

Dobová hudební skupina Musica Canora, shš Memento Mori a dva komponované pořady. Pěší turnaj rytířů v plné zbroji o růži krásné dámy a výpravná komedie ze středověku v rytířských zbrojích, plná šermu a dějových zvratů. Atrakce pro děti ve středověkém stylu - dobývání hradu, lov na medvěda, hladový mnich, střelba na rytíře. Soutěž pro děti pod názvem „Hledání pokladu sv. Václava“.
Celý popis
16.4.
19.4.
Výstava Regiony České republiky 2015

Výstava Regiony České republiky 2015

Lysá nad Labem, Střední Čechy
17.4.
18.4.
Equal Pay Day - Ženy sobě

Equal Pay Day - Ženy sobě

Praha 9, Praha