Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatováclavská pouť na Proseku

Svatováclavská pouť na Proseku

Kdy 22. září 2012 11:00 - 23. září 2012 17:00 Historické a vojenské akce
Už po dvaadvacáté pořádá Městská část Praha 9 v okolí kostela sv. Václava na Proseku Svatováclavskou pouť se "středověkým" programem pro děti i rodiče. Najdete zde pohádkovou zahradu, tvořivé dílny pod širým nebem pro všechny, kteří rádi vytvářejí z ničeho něco.
Dobový program u kostela sv. Václava Po oba dny Herold svým hlasem i údery do vojenského bubnu provází programem a informuje, co se bude dít. Kejklíř, fakírské Duo Karson - magické výstupy s ohněm, střepy a obrovskými hady okoření zábavný program o tajemnou atmosféru umění z dalekých krajin. Show, ve které vzhlédnete kouzla s ohněm, tance s ohnivými vějíři, lany, jiskřícími řetězy, polykání a chrlení ohňů.

Žonglér Michal, dobové tance - gotické tance, mystické tance, tance rustikální, ohnivý tanec i noblesní tance renesanční. Brémští cirkusanti aneb recyklovaná pohádka - příběh o starých cirkusových zvířátkách, zlém principálovi, krvelačných loupežnících. Dell Arte -postava na chůdách s obříma rukama prochází volně mezi diváky.

Dobová hudební skupina Musica Canora, shš Memento Mori a dva komponované pořady. Pěší turnaj rytířů v plné zbroji o růži krásné dámy a výpravná komedie ze středověku v rytířských zbrojích, plná šermu a dějových zvratů. Atrakce pro děti ve středověkém stylu - dobývání hradu, lov na medvěda, hladový mnich, střelba na rytíře. Soutěž pro děti pod názvem „Hledání pokladu sv. Václava“.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2012

Ubytování a restaurace v okolí