Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Kdy 7. listopad 2015 11:00 - 8. listopad 2015 17:00 Historické a vojenské akce
Svátek patrona myslivosti v podzimem zbarveném nádherném zámeckém parku v Loučni s ukázkami tradic myslivosti, které potěší malé a velké.

Oblíbené slavnosti na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, se opět vrací na zámek Loučeň. Letos připadlo toto veselí věnované myslivosti a hodování, na 7. - 8. listopad 2015. Na již 6. ročník oblíbených Svatohuberstských slavností vás všechny srdečně zve knížecí nadlesní Josef Schwarz.

Návštěvníky, kteří k nám přijdou oslavit Svatohubertské slavnosti, čeká takřka kompletní přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani atraktivní sokolnické vystoupení dravých ptáků.

Těšit se můžete také na poznávací soutěže pro děti.  V sobotu, od 15ti hodin, pak můžete přijít do zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie, zhlédnout jedinečnou Svatohubertskou mši, ze které si každý jistě odnese nevšední zážitek.
 
Kdo je to svatý Hubert?
Stejně tak jako každé řemeslo má svého patrona, i myslivci mají svého svatého ochránce. Není jím nikdo jiný než svatý Hubert, patron všech myslivců, který zobrazován bývá vždy po boku jelena se zlatým křížem. 
 
Přehlídka loveckých psů a sokolníků
Ti, co mají rádi tradiční ukázky cvičených psů, či opeřenců, by měli zbystřit. Součástí nabitého programu Svatohubertských slavností bude totiž také zajímavá přehlídka loveckých plemen. Tentokrát se objeví hned několik typů loveckých psů. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr, nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek. V pozadí nezůstanou ani zajímavé ukázky dravých ptáků. Krásné dravé ptáky si budete moci prohlédnout z bezprostřední blízkosti, pohladit jejich hebké pěří a dokonce vyzkoušet váhu takového dravce, kdy vám za asistence zkušeného sokolníka posadí opeřence na ruku.
 
Zvěřinové hody i Svatohubertská mše
Nedílným členem pravých mysliveckých slavností jsou jistě také zvěřinové hody a ani naše slavnosti nebudou výjimkou. Během nich můžete přijít potěšit své chuťové buňky nějakou vybranou zvěřinovou specialitou do naší zámecké restaurace hotelu Maxmilian Lifestyle Resort nebo do restaurace Vtipná kaše. Ovšem Svatohubertské slavnosti nejsou pouze o ukázkách zvířat a hodování. Mimo to také proběhne nevšední a zajímavá Svatohubertská mše, doprovázená trubači, která začne v sobotu od 15ti hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Po celé dny se můžete těšit na soutěže pro dospělé i děti na téma myslivosti a přírody. Chybět nebudou ani prohlídky zámku s Bílou paní, dětské prohlídky pro ty nejměnší, s ochutnávkou čokolády či kutnohorských vín.
 
Program pro sobotu a neděli:

11:00 - zahájení 5. ročníku Svatohuberstkých slavností
11:15 - ukázka práce sokolníků
11:30 - ukázka loveckých psů
12:30 - myslivecké tradice
13:00 - ukázka práce sokolníků
14:00 - ukázka loveckých psů
14:30 - ukázka práce sokolníků
15:00 - POUZE V SOBOTU - Svatohubertská bohoslužba slova v kostele Nanebevzetí Panny Marie
16:00 - pasování myslivce; myslivecké tradice

Celým program budou provázet trubači Střední lesnické školy ze Šluknova. 
Přijďte tedy oslavit den myslivosti, svátek svátého Huberta, právě k nám na zámek Loučeň. Lákavý venkovní program s prohlídkou parku a labyrintária pořídíte za jednotné vstupné 50 Kč.

Otevřeno bude od 10:00 do 17:00. Program pak začíná v 11:00 a končí v 16:00.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2015
1.1.
30.6.
Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
21.9.
23.9.
Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
8.12.
Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
17.11.
18.11.
Retroprohlídky na zámku Loučeň

Retroprohlídky na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí