Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svátek matek na zámku Loučeň

Svátek matek na zámku Loučeň

Kdy 10. květen 2015 10:00 - 17:00 Společenské akce
Druhou květnovou neděli 10.května slaví svůj svátek všechny maminky, které tradičně dostávají od dětí dárečky nebo kytičky. Dárek obdrží maminky i od zámku Loučeň ihned u vstupu a to v podobě vstupného zdarma pro maminky a ženy v očekávání.
Protože se na zámku Loučeň koná Léto s Robinem Hoodem, tak i oslava Svátku matek bude bojovná, dobrodružná a určitě velmi veselá. Uvidíte rytířské turnaje a scénky ze Sherwoodu, ukázky výcviku dravců, můžete se naučit střelbě z luku, vyzkoušet si dobovou zbroj, práci na hrnčířském kruhu nebo ve středověké kovárně.

Součástí Léto s Robinem Hoodem je putování Za pokladem Lady Marion, která musela ukrýt věno před zlým šerifem z Nottinghamu. Putování vede zámeckým parkem a děti plní úkoly, při kterých musí ukázat svojí statečnost a šikovnost a v cíli je čeká odměna.

Nejenom maminky, ale i všichni ostatní návštěvníci zámku, můžou ochutnat středověkou kuchyni u vyhlášeného kuchaře, který vařil „nejen pro anglického krále“ nebo zažít romantický piknik, kde jsme se nechali inspirovat v anglosaském světě, kde se pořádá Mother´s day a proto jsme se rozhodli pro netradiční variantu pikniku na louce. Návštěvníci si mohou přinést vlastní piknikový koš nebo si ho předem objednat u nás.

Po celý den bude pro všechny malé i velké děti připravená zámecká výtvarná dílnička. Zde si milé děti, ale i vy maminky, můžete vyrobit originální přáníčka. A i v tento den můžete zažít prohlídky zámku s Bílou paní nebo dětskou či čokoládovou prohlídku zámku Loučeň.

Všechny maminky mají na akci vstup zdarma jako dárek ke svému svátku o duámku Loučeň a jeho partnerů. Zámecký areál je otevřen od 10.00 do 17.00, informace o vstupném naleznete na webu pořadatele.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 5. 2015

Ubytování a restaurace v okolí