Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svátek matek na zámku Loučeň

Svátek matek na zámku Loučeň

Kdy 10. květen 2015 10:00 - 17:00 Společenské akce
Druhou květnovou neděli 10.května slaví svůj svátek všechny maminky, které tradičně dostávají od dětí dárečky nebo kytičky. Dárek obdrží maminky i od zámku Loučeň ihned u vstupu a to v podobě vstupného zdarma pro maminky a ženy v očekávání.
Protože se na zámku Loučeň koná Léto s Robinem Hoodem, tak i oslava Svátku matek bude bojovná, dobrodružná a určitě velmi veselá. Uvidíte rytířské turnaje a scénky ze Sherwoodu, ukázky výcviku dravců, můžete se naučit střelbě z luku, vyzkoušet si dobovou zbroj, práci na hrnčířském kruhu nebo ve středověké kovárně.

Součástí Léto s Robinem Hoodem je putování Za pokladem Lady Marion, která musela ukrýt věno před zlým šerifem z Nottinghamu. Putování vede zámeckým parkem a děti plní úkoly, při kterých musí ukázat svojí statečnost a šikovnost a v cíli je čeká odměna.

Nejenom maminky, ale i všichni ostatní návštěvníci zámku, můžou ochutnat středověkou kuchyni u vyhlášeného kuchaře, který vařil „nejen pro anglického krále“ nebo zažít romantický piknik, kde jsme se nechali inspirovat v anglosaském světě, kde se pořádá Mother´s day a proto jsme se rozhodli pro netradiční variantu pikniku na louce. Návštěvníci si mohou přinést vlastní piknikový koš nebo si ho předem objednat u nás.

Po celý den bude pro všechny malé i velké děti připravená zámecká výtvarná dílnička. Zde si milé děti, ale i vy maminky, můžete vyrobit originální přáníčka. A i v tento den můžete zažít prohlídky zámku s Bílou paní nebo dětskou či čokoládovou prohlídku zámku Loučeň.

Všechny maminky mají na akci vstup zdarma jako dárek ke svému svátku o duámku Loučeň a jeho partnerů. Zámecký areál je otevřen od 10.00 do 17.00, informace o vstupném naleznete na webu pořadatele.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 5. 2015
1.4.
15.10.
Cyklopecky Pardubického kraje 2017

Cyklopecky Pardubického kraje 2017

Nymburk, Střední Čechy
13.5.
14.5.
Královské slavnosti na zámku Loučeň

Královské slavnosti na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
29.4.
26.12.
Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Večerní a noční prohlídky na zámku Loučeň 2017

Nymburk, Střední Čechy
29.7.
Mezinárodní den turistiky naboso

Mezinárodní den turistiky naboso

Loučeň, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí