Úvod > Aktivity & akce > Akce > Štědrý den ve zlínské zoo

Štědrý den ve zlínské zoo

Kdy 24. prosinec 2016 8:30 - 16:00 Společenské akce
Štědrý den slaví i zvířata ve zlínské zoo. Sice je to pro ně den jako každý jiný, ošetřovatelé však na své miláčky nezapomenou.
Obvyklý jídelníček tak zpestří laskominky, které dokonale zastoupí „vánoční dárek“. Zebry, žirafy, antilopy a velbloudi dostanou červená jablíčka, slonice si pochutnají na banánech a hroznech. Velcí papoušci ara určitě ocení hrozny a oříšky. Drobné opičky kotulové veverovití si v amazonské expozici smlsnou na tropickém ovoci, oříšcích, mandlích, fících a datlích.

Vánoční dobroty získají i obyvatelé tropické haly Yucatan. Pro chvostany, kosmany a tamaríny ošetřovatelé připraví speciální dávku para ořechů, lískových a vlašských ořechů, mandlí a buráků. Zcela mimořádně si opičky navíc pochutnají i na neodolatelném pamlsku, který doslova zbožňují. Ošetřovatelé jim na Štědrý den totiž naservírují směs různých druhů müsli, sušeného ovoce, jogurtu a medu. Na své si přijdou i další obyvatelé haly. Vydry obrovské k tradiční „štědrovečerní rybě“ dostanou melouny, které jim nejen chutnají, ale skvěle se také hodí k zábavě. Sladkovodní rejnoci pak určitě ocení celé kalamáry a krevety.

Zimní návštěvu zahrady navíc zpestří jedinečná světelná výzdoba. Díky tisícům drobných světel zoo ozdobily typické vánoční motivy – hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky nebo rampouchy. Tradiční motivy opět doplnily í i světelné siluety exotických zvířat, návštěvníci se tak mohou těšit na „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky nebo žirafu. Nechybí ani skutečný vánoční stromek, ve který se proměnila impozantní jedle na nádvoří u zámku Lešná. K naší velké radosti se stále pod ním kupí různé dárky a dobroty pro zvířata.

Na Štědrý den bude zlínská zoo otevřena od 8.30 do 16.00 hod. Pro návštěvu zoo lze stále využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, studenti a senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné bude platit do 28. února 2017.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 11. 2016
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí