Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zemědělská olympiáda v Českých Budějovicích

Zemědělská olympiáda v Českých Budějovicích

Kdy 20. listopad 2013 9:00 - 22. listopad 2013 15:00 Výstavy
Již podruhé bude Zemědělský svaz ČR pořádat soutěž pro žáky středních zemědělských škol a učilišť – jízdu zručnosti traktorem s vlekem. V letošním roce se k této soutěži přidá také 1. ročník Zemědělské olympiády. Olympiády proběhnou od 20. do 22. listopadu v Českých Budějovicích.
V rámci 19. ročníku veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se uskuteční ve dnech 20. – 22. listopadu na výstavišti v Českých Budějovicích, se budou moci utkat mezi sebou žáci studující středoškolské zemědělské obory. Obě zemědělské soutěže proběhnout druhý den výstavy, tj. ve čtvrtek 21. listopadu v dopoledních hodinách. Soutěže budou součástí doprovodného programu výstavy, při kterém se představují jednotlivá řemesla a studijní obory.

Cílem soutěží je zvyšování a porovnání odborných znalostí a dovedností žáků v rámci středních škol a učilišť, výměna zkušeností a samozřejmě také nevšední zážitky! Jízda zručnosti se skládá z osmi prvků jako je např. projetí osmičkou, couvání do garáže, zastavení na přesnost, přistavení k rampě atd. Žáci budou mít zapůjčen traktor JCB Fastrac od společnosti Toko Agri a.s., ke kterému bude připojen 5t vlek zapůjčené ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické v Českých Budějovicích.

V zemědělské olympiádě čeká na soutěžící nejen otestování teoretických znalostí ze zemědělství, ale ukáží své dovednosti také při dojení na umělém vemeni nebo při poznávání semen a klasů polních plodin. Do Zemědělské olympiády se hlásí především žáci navštěvující maturitní obor Agropodnikání, ale nechybí mezi nimi také žáci učňovských oborů. Obě soutěže mají za cíl propagaci zemědělských oborů jak na středních školách, tak na učilištích a motivace mladých lidí k jejich studiu. Návštěvníci veletrhu, kterými jsou převážně žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče, se mohou přesvědčit o tom, že zemědělství zahrnuje mnoho pestrých a zajímavých činností.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 11. 2013

Ubytování a restaurace v okolí

Sport hotel v Českých Budějovicích

Sport hotel v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

České Budějovice, Jižní Čechy