Úvod > Aktivity & akce > Akce > Smokie slaví 40 let na scéně v Praze

Smokie slaví 40 let na scéně v Praze

Kdy 21. únor 2015 20:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
Glamrockoví králové rozhlasového éteru Smokie oslaví 40 let na scéně! Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž povedené a vemlouvavé melodie mají v uších generace posluchačů.

Glamrockoví králové rozhlasového éteru Smokie oslaví 40 let na scéně! Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž povedené a vemlouvavé melodie mají v uších generace posluchačů. A to i díky oblibě rozhlasových stanic, z jejichž playlistů nikdy nezmizely. V sobotu 21. února 2015 je ve Velkém sále pražské Lucerny fanouškům naservírují britské glamrockové legendy Smokie.

Není bez zajímavosti, že v roce 2015 kapela oslaví 50 let od svého založení a 40 let na scéně! Začátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je plánován od 20 hodin. Vstupenky v ceně od 790 Kč jsou exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz. Začátky Smokie sahají přesně do poloviny 60. let, kdy se na dvoře gymnázia v Bradfordu v britském hrabství West Yorkshire setkávají spolužáci Terry Uttley, Alan Silson a Chris Norman, aby založili první skupinu The Yen. Následovala řada dalších variací kapel s různými jmény jako The Elizabethans nebo Kindness. Až rok 1975 přinesl radikální změnu a spojení s producenty Mikem Chapmanem a Nickem Chinnem přineslo raketový start na hitparádové pozice. Písnička If You Think You Know How To Love Me dosáhla na třetí příčku britské hitparády a na celém světě se jí prodaly milióny kusů.

Pět let jezdili Chris, Terry, Alan s Petem Spencerem za bicími po světě, všude sbírali zlaté a platinové desky a koncertní úspěchy. Po odchodu Chrise Normana na sólovou dráhu kapela vystupovala se zpěvákem Alanem Bartonem až do roku 1995, kdy při tragické nehodě tourbusu frontman zahynul, Terry Uttley a Alan Silson byli těžce zraněni.

I díky podpoře fanoušků se pak kapela po tragické ráně rozhodla pokračovat a od roku 1996 hraje ve stálé sestavě Mike Craft - zpěv, kytara; Mick McConnell - kytara, zpěv; Terry Uttley - basová kytara, zpěv; Steve Pinnell - bicí; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Celý popis
Naposledy změněno: 13. 6. 2014
1.4.
31.3.
Soutěž Muzeum roku

Soutěž Muzeum roku

Praha 1, Praha
15.4.
31.10.
200 let od založení Národního muzea

200 let od založení Národního muzea

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí