Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti vína v Brně

Slavnosti vína v Brně

Kdy 30. září 2016 - 8. říjen 2016 Gastronomické akce
V termínu 30. 9. – 8. 10. 2016 proběhne na brněnském náměstí Svobody již 7. ročník Slavností vína. Kvalitní nabídku vín a burčáku z 25 moravských vinařství doplní již tradičně farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží a občerstvení.

Akci čítající 46 prodejních stánků doplní na centrálním brněnském náměstí každodenní odpolední a večerní hudební program.

Prodejní stánky budou v provozu každý den od 10 do 20 hod., dle zájmu návštěvníků až do 22 hod. V letošním roce se do prodejního portfolia podařilo zařadit také nová vinařství, návštěvníci se tak mohou těšit například na vína z Vinařství Sonberk, Vinařství Volařík, Vinařství Lahofer, Vinařství Lukáš Hlinecký, Víno Rovenius nebo Vinařství Pavlica ze Zaječí.
 
Degustace se budou kupovat přímo u vinařských stánků, běžné degustované množství bude 0,5 dl a cenové rozpětí degustace 10 – 25 Kč dle druhu vína. Pro komfortní degustaci budou zajištěny degustační sklenice s atraktivním potiskem a vyplachovačky sklenic.
 
Tržiště doplní stánky s občerstvením a farmářskými potravinami (farmářské čerstvé koření, nakládané a horalské sýry, speciality na grilu, halušky, vepřová kolena, kýta na rožni a letos nově také nabídka slow-food restaurací), řemeslným a dárkovým zbožím (keramika, autorské šperky, vlněné a dřevěné výrobky, levandulový sortiment a další).
 
Odpočinkovou atmosféru Slavností vína Brno 2016 navodí každý den od 15 do 21 hod. také hudební a taneční doprovodný program. Zazní pro tuto akci typické „cimbálky“, folk, swing nebo jazz, např. v zastoupení kapel Hawaii Swing Society, Šroti, Žízeň a hlad, Pohledy, Baobab či Evolet, z tradičních cimbálových muzik pak Šmytec, Friška, Vojara a další.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 9. 2016
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava
12.6.
26.8.
Letní tematické prohlídky Brna

Letní tematické prohlídky Brna

Brno, Jižní Morava
1.6.
30.9.
Léto na Staré radnici

Léto na Staré radnici

Brno, Jižní Morava
27.6.
31.8.
Exit game pod zemí v labyrintu

Exit game pod zemí v labyrintu

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí