Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti vína v Brně

Slavnosti vína v Brně

Kdy 14. září 2015 - 20. září 2015 Gastronomické akce
Od 14. do 20 září bude náměstí Svobody místem pro degustaci vína za doprovodu hudebního a divadelního programu. Svou nabídku vín představí 22 vinařství a tržiště doplní řemeslné produkty a občerstvení do celkového počtu 43 prodejních stánků.

Již 6. ročník Slavností vína představí nabídku z 22 vinařství, výběr z vín jakostních, přívlastkových, kabinetních či barikových a samozřejmě oblíbený burčák. Stánky budou v provozu každý den od 10 hod. minimálně do 20 hod., dále pak dle zájmu návštěvníků až do 22 hod. (neděle 20. 9. pouze do 19 hod.). Návštěvníci se mohou těšit například na Vinařství Lukáš Hlinecký, Jan Plaček, Rodinné vinařství Košut nebo VÍNO HRUŠKA.
 
Degustace se budou kupovat přímo u vinařských stánků, běžné degustované množství bude 0,5 dcl a cenové rozpětí degustace 10 – 25 Kč dle druhu vína. Návštěvníci budou moci zakoupit typické degustační sklenice tulipánového tvaru za cenu 40 Kč a případně pro větší pohodlí při pohybu na akci nosičku sklenice na krk.
 
Tržiště doplní stánky s řemeslnými produkty (originální autorské šperky, umělecké zpracování dřeva, české dřevěné hračky a loutky, bižuterie a módní doplňky a další) a stánky s občerstvením nabízející rozmanité pochutiny (sýrové talíře a grilované sýry, speciality na grilu, klobásky a steaky, trdelníky a turecký med, domácí bramboráky, valašské frgály, preclíky).
 
Tradiční akce, která má mezi Brňany velkou oblibu, nabídne také hudební a divadelní doprovodný program denně 16 – 21 hod. (neděle 20. 9. pouze do 18 hod.). Zazní pro tuto akci typické „cimbálky“, folk, swing, jazz v zastoupení například Swing Brothers, Pohledy, MONTY nebo D.N.A. Brno. Děti se mohou těšit na pohádková představení brněnského Divadla Koráb. 
 

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2015
15.7.
25.9.
Za humny Vrbice

Za humny Vrbice

Brno, Jižní Morava
1.6.
31.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
1.7.
30.8.
Léto na Staré radnici

Léto na Staré radnici

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí