Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnosti vína v Brně

Slavnosti vína v Brně

Kdy 30. září 2016 - 8. říjen 2016 Gastronomické akce
V termínu 30. 9. – 8. 10. 2016 proběhne na brněnském náměstí Svobody již 7. ročník Slavností vína. Kvalitní nabídku vín a burčáku z 25 moravských vinařství doplní již tradičně farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží a občerstvení.

Akci čítající 46 prodejních stánků doplní na centrálním brněnském náměstí každodenní odpolední a večerní hudební program.

Prodejní stánky budou v provozu každý den od 10 do 20 hod., dle zájmu návštěvníků až do 22 hod. V letošním roce se do prodejního portfolia podařilo zařadit také nová vinařství, návštěvníci se tak mohou těšit například na vína z Vinařství Sonberk, Vinařství Volařík, Vinařství Lahofer, Vinařství Lukáš Hlinecký, Víno Rovenius nebo Vinařství Pavlica ze Zaječí.
 
Degustace se budou kupovat přímo u vinařských stánků, běžné degustované množství bude 0,5 dl a cenové rozpětí degustace 10 – 25 Kč dle druhu vína. Pro komfortní degustaci budou zajištěny degustační sklenice s atraktivním potiskem a vyplachovačky sklenic.
 
Tržiště doplní stánky s občerstvením a farmářskými potravinami (farmářské čerstvé koření, nakládané a horalské sýry, speciality na grilu, halušky, vepřová kolena, kýta na rožni a letos nově také nabídka slow-food restaurací), řemeslným a dárkovým zbožím (keramika, autorské šperky, vlněné a dřevěné výrobky, levandulový sortiment a další).
 
Odpočinkovou atmosféru Slavností vína Brno 2016 navodí každý den od 15 do 21 hod. také hudební a taneční doprovodný program. Zazní pro tuto akci typické „cimbálky“, folk, swing nebo jazz, např. v zastoupení kapel Hawaii Swing Society, Šroti, Žízeň a hlad, Pohledy, Baobab či Evolet, z tradičních cimbálových muzik pak Šmytec, Friška, Vojara a další.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 9. 2016
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava
9.5.
31.5.
Výstava Souznění

Výstava Souznění

Brno-střed, Jižní Morava
13.5.
30.6.
Zorya: Fasci(n)ace

Zorya: Fasci(n)ace

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí