Skleněné ryby od Song Mi Kim ve Valašském Meziříčí

Výstavy
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 5/5. Hodnoceno: 2x.
Termín konání: 9. ledna - 30. března 2014
Muzeum regionu Valašsko zve na unikátní výstavu jihokorejské sochařky Song Mi Kim. Její expozici skleněných ryb lze shlédnout od čtvrtka 9. ledna do 30. března v Komorním sále Zámku Kinských.
Song Mi Kim je původem jihokorejská sochařka, která podlehla kouzlu českého skla a vydala se na druhou stranu zeměkoule, aby své dílo nechala promlouvat v křehkém a průzračném materiálu – skle. Její tvorba se v rodné vlasti rozpínala od monumentálních objektů přes instalace přesahující charakter trojrozměrného díla až po prostorově nenáročné práce s výrazným konceptuálním podtextem. Silné poselství, reflektující něžné i trpké stavy ženské duše, autorka do svých prací přenesla prostřednictvím jak klasických výtvarných materiálů (papír, vosk, kov) tak těch, které se proměňují v závislosti na vnějších podmínkách (např. klíčící rostliny, vlasy, voda).

Od roku 2005 Song Mi Kim působí v České republice, a její tvorba se stala součástí sklářské výtvarné scény. Než se tak stalo, studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla prof. Vladimíra Kopeckého a praktické sklářské dovednosti si osvojila na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Autorčino sklo má nezaměnitelnou ladnou formu, je prodchnuto specifickou něžnou poezií.

Pro výstavu ve Valašském Meziříčí si Song Mi Kim připravila instalaci ze skleněných ryb, která je inspirována legendou tradovanou v buddhistických klášterech. Starou východní pověst pak doplní instalace vážící se k příběhu západoevropského původu, vyprávějícím o krysařovi z Hammeln. Vernisáž výstavy za účasti autorky proběhne ve čtvrtek 9. ledna 2014 v 17 hodin.
Zobrazit celý popis >Provozovatel

Muzeum regionu Valašsko

Zámecká 3
757 01 Valašské Meziříčí
Tel.:
+420 571 611 764
Email:
zamek.kinskych@mu...
WWW:
www.muzeumvalassk...
GPS:
49,478429 17,968372
 
Oblast:
Valašsko
 
Kategorie:
Výstavy

Časová náročnost

1,5 hodiny

 

Naposledy změněno: 3. 1. 2014

Akce v okolí (11) Zobrazit vše >


V okolí najdete (41)