Úvod > Aktivity & akce > Akce > Silvestrovské jízdy zvláštních vlaků na Kubovu Huť

Silvestrovské jízdy zvláštních vlaků na Kubovu Huť

Kdy 31. prosinec 2014 6:20 - 17:00 Společenské akce
Patnáctý ročník silvestrovských jízd zvláštních vlaků do nejvýše položené železniční stanice v ČR - Kubovy Huti. Tentokráte na téma - Komiksový vlak.
Tak se nám opět přiblížil konec roku a s ním i tradiční jízdy zvláštních silvestrovských vlaků. Skoro se nechce uvěřit, že letos pořádá Stifterův pošumavský železniční spolek již patnáctý ročník. V průběhu těch uplynulých let se s námi cestující podívali mezi detektivy, piráty, na divoký západ, prožili pohádku i horor, přenesli se do středověku i budoucnosti a zažili mnoho dalších a neopakovatelných zážitků. Ani v letošním roce nechceme tuto tradici porušit a proto se 31. prosince vydají čtyři páry zvláštních vlaků z Vimperka na Kubovu Huť a zpět.

Letošní ročník se bude nést v duchu komiksovém, plném záhad, neohrožených superhrdinů, krásných žen i šílených vědců. Chcete –li tedy poslední den v roce potkat partu ze Čtyřlístku, poměřit sílu se Supermanem, zamířit s Rychlými šípy do Stínadel nebo zjistit kdo chce zabít krásnou Jessii, není nic snazšího. Stačí jen nastoupit do některého ze zvláštních vlaků Silvestrovského Interlokálu a vydat se s námi na Kubovu Huť.

Zvláštní vlaky Českých drah, které se od loňského roku staly spolupořadatelem akce, odjíždí z vimperského nádraží v 7:46, 10:12, 11:50 a 13:46. Na nejvýše položené a páté nejkrásnější železniční stanici v Čechách bude pro cestující nachystáno tradičně občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář. Zájemci si zde budou moci zakoupit upomínkové předměty, odeslat přání do Nového roku i získat speciální silvestrovská razítka. Další možností je absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní certifikát, pohled a razítko.

Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:50, 11:00, 12:50 a 14:50, příjezdy do Vimperka pak v 9:15, 11:35, 13:15 a 15:15. Jako v minulých letech jsme zachovali přímé spojení prvním a posledním zvláštním vlakem ve směru ze/do Strakonic (Strakonice odjezd 6:27, příjezd 16:47) a nově též pozdější přímý vůz od pravidelného vlaku ČD (odjezd ze Strakonic 9:09). Tradiční je též lokomotiva „Bardotka“ v barvách dopravce ČD Cargo.

Také jízdné zůstalo beze změny, za zpáteční jízdenku Vimperk – Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 50,- Kč, děti od 6 do 15 let 40,- Kč, jednosměrná jízdenka je pro všechny za 30,- Kč. Děti do 6 let a zvířátka přepravíme zdarma. Přeprava kočárků, lyží, sání a bobů je bezplatná, pouze však do vyčerpání kapacity. Na trase Strakonice – Vimperk a zpět platí běžné jízdné Českých drah.

Proč tedy nestrávit závěr roku v komiksovém vlaku, s námi na Kubově Huti.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 11. 2014
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
16.6.
16.6.
Ať žijí strašidla

Ať žijí strašidla

Kašperské Hory, Šumava
6.12.
31.1.
Papírové betlémy

Papírové betlémy

Sušice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí