Úvod > Aktivity & akce > Akce > Signal festival světla v Praze 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Antivj_Hybernia_foto_Alexander Dobrovodsky.jpg "> The Macula_namesti Miru_foto_Alzbeta Jungrova..jpg "> Festivalove centrum_foto_Alzbeta Jungrova.jpg "> CEZ pro Signal festiva_foto_Alexander Dobrovodskyl.jpg "> crop-125055-olomouc-svetla.jpg "> “Faces” powered by Intel Real Sense by 3dsense "> Wide/Side by João Martinho Moura
12.10.
15.10.
+ Přidat foto

Signal festival světla v Praze 2017

Kdy 12. říjen 2017 19:00 - 15. říjen 2017 23:59 Festivaly
Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Instalace budou zcela poprvé rozmístěny po dvou oficiálních festivalových trasách: po trase Centrum a trase Vinohrady. 

Kromě nových lokací a trasy se lidé mohou těšit i na galerijní zónu. Ta bude sestávat ze čtyř originálních a v některých případech veřejnosti výjimečně dostupných vnitřních prostor, které budou hostit světelné instalace. Galerijní zónu bude možné navštívit po zakoupení pásky v hodnotě 100 korun. Páska pak bude opravňovat ke vstupu do všech čtyř míst. Vstupné lidé zaplatí stejně jako v loňských letech i k videomappingu, který vyžaduje použití 3D brýlí. Cena zůstane na 50 korunách za vstup. Venkovní části SIGNAL festivalu pak zůstávají přístupné zdarma.

Videomapping behěm festivalu Signal 2016 se konal na třech místech - na kostele sv. Ludmily na Vinohradech, na paláci Kinských na Staroměstském náměstí a na Michnově paláci na Kampě.

Festival láká desetitisíce návštěvníků do ulic metropole na venkovní světelné instalace a video-mappingové show. Divákům nabídne dvacítku instalací, světelných uměleckých objektů a děl i interaktivních instalací, na kterých si návštěvníci budou moci otestovat vlastní kreativitu. Poprvé v roce 2016 uvedl denní program určený především dětem. Signal je mezinárodní festival světla, který se odehrává ve veřejném prostoru.

 

O Signal festivalu

Největší kulturní událost v České republice propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy. Festival během tří let přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí, kteří se v rámci interaktivních instalací podíleli na podobě každého ročníku

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí