Úvod > Aktivity & akce > Akce > Signal festival světla v Praze 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Antivj_Hybernia_foto_Alexander Dobrovodsky.jpg "> The Macula_namesti Miru_foto_Alzbeta Jungrova..jpg "> Festivalove centrum_foto_Alzbeta Jungrova.jpg "> CEZ pro Signal festiva_foto_Alexander Dobrovodskyl.jpg "> crop-125055-olomouc-svetla.jpg "> “Faces” powered by Intel Real Sense by 3dsense "> Wide/Side by João Martinho Moura
12.10.
15.10.
+ Přidat foto

Signal festival světla v Praze 2017

Kdy 12. říjen 2017 19:00 - 15. říjen 2017 23:59 Festivaly
Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Videomapping behěm festivalu Signal 2016 se konal na třech místech - na kostele sv. Ludmily na Vinohradech, na paláci Kinských na Staroměstském náměstí a na Michnově paláci na Kampě.

Festival láká desetitisíce návštěvníků do ulic metropole na venkovní světelné instalace a video-mappingové show. Divákům nabídne dvacítku instalací, světelných uměleckých objektů a děl i interaktivních instalací, na kterých si návštěvníci budou moci otestovat vlastní kreativitu. Poprvé v roce 2016 uvedl denní program určený především dětem. Signal je mezinárodní festival světla, který se odehrává ve veřejném prostoru.

 

O Signal festivalu

Největší kulturní událost v České republice propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy. Festival během tří let přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí, kteří se v rámci interaktivních instalací podíleli na podobě každého ročníku

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2016
17.6.
30.7.
České designové sklo v Oblacích

České designové sklo v Oblacích

Praha 3, Praha
2.6.
28.7.
Josef Achrer - Rituál

Josef Achrer - Rituál

Praha 3, Praha
1.1.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2017

Farmářské trhy na Jiřáku 2017

Praha 3, Praha
19.5.
31.1.
Sport za velké války

Sport za velké války

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí