Úvod > Aktivity & akce > Akce > Saudek & Saudek 80 - výstava v Praze

Saudek & Saudek 80 - výstava v Praze

Kdy 24. duben 2015 10:00 - 31. leden 2016 20:00 Výstavy
Výstava uspořádaná k významnému životnímu jubileu obou umělců, je průřezem jejich tvorby. Sto šedesát kreseb Káji Saudka a stovku fotek jeho dvojčete Jana představuje výstava k jejich osmdesátinám v Gallery of Art Prague, která potrvá až do konce ledna 2016.
Česká umělecká scéna snad nikdy nezažila pozoruhodnější dvojici, než jsou bratři – dvojčata Kája a Jan Saudkovi. První, vynikající výtvarník a komiksový kreslíř, jehož nezaměnitelný rukopis se objevil také v několika filmech, druhý, svérázný fotograf s osobitým stylem, věnující se hlavně ateliérové tvorbě převážně na téma žena, nositel francouzského Řádu umění a literatury z roku 1990.

Výstava uspořádaná k významnému životnímu jubileu obou umělců je průřezem jejich tvorby od 60. let 20. století až po současnost.Výběr z celoživotního díla Jana Saudka. Téměř 100 fotografií mapujici tvorbu z ateliéru Jana Saudka. Součástí expozice bude i replika slavného okna a artefakty známé z fotografií Jana Saudka, například pomalovana židle a paraván.

Průřez celoživotní tvorbou Káji Saudka. Na výstavě budou k vidění kresby a fragmenty komiksů od 50. let minulého století. V jedné části galerie bude vybudována replika ateliéru Káji Saudka a k vidění budou i ukázky z filmové tvorby.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2015
26.4.
3.9.
Výstava Gerhard Richter

Výstava Gerhard Richter

Praha 1, Praha
25.4.
30.4.
Jubilejní X. ročník Prague Photo

Jubilejní X. ročník Prague Photo

Praha 1, Praha
25.4.
30.4.
Výstava Martina Stranky

Výstava Martina Stranky

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí