Úvod > Aktivity & akce > Akce > Saudek & Saudek 80 - výstava v Praze

Saudek & Saudek 80 - výstava v Praze

Kdy 24. duben 2015 10:00 - 31. leden 2016 20:00 Výstavy
Výstava uspořádaná k významnému životnímu jubileu obou umělců, je průřezem jejich tvorby. Sto šedesát kreseb Káji Saudka a stovku fotek jeho dvojčete Jana představuje výstava k jejich osmdesátinám v Gallery of Art Prague, která potrvá až do konce ledna 2016.
Česká umělecká scéna snad nikdy nezažila pozoruhodnější dvojici, než jsou bratři – dvojčata Kája a Jan Saudkovi. První, vynikající výtvarník a komiksový kreslíř, jehož nezaměnitelný rukopis se objevil také v několika filmech, druhý, svérázný fotograf s osobitým stylem, věnující se hlavně ateliérové tvorbě převážně na téma žena, nositel francouzského Řádu umění a literatury z roku 1990.

Výstava uspořádaná k významnému životnímu jubileu obou umělců je průřezem jejich tvorby od 60. let 20. století až po současnost.Výběr z celoživotního díla Jana Saudka. Téměř 100 fotografií mapujici tvorbu z ateliéru Jana Saudka. Součástí expozice bude i replika slavného okna a artefakty známé z fotografií Jana Saudka, například pomalovana židle a paraván.

Průřez celoživotní tvorbou Káji Saudka. Na výstavě budou k vidění kresby a fragmenty komiksů od 50. let minulého století. V jedné části galerie bude vybudována replika ateliéru Káji Saudka a k vidění budou i ukázky z filmové tvorby.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2015

Ubytování a restaurace v okolí