Úvod > Aktivity & akce > Akce > Samhain v Archeoparku Prášily

Samhain v Archeoparku Prášily

Kdy 31. říjen 2015 Historické a vojenské akce
Přijměte pozvání na oslavu keltského nového roku, plného hudby, zajímavostí ze života Keltů a ukázek tradičních řemesel.

Akce má historicko-zážitkový charakter a návštěvník uvidí rekonstrukce staveb z doby Keltů, posedí v panském domě u malé hostiny, poslechne si keltskou hudbu v podání skupiny Corchen a setká se s podobně naladěnými lidmi. Budou zde probíhat pracovní dílny, kde si budete moci umlít mouku, upéci placku, vyrazit minci, případně pomoci se zazimováním staveb. V areálu také bude prodej suvenýrů,venkovní občerstvení a gril, táborák a expozice Gabrétů.

Po absolvování návštěvy archeoparku můžete vyrazit na procházku po zajímavostech Prášilska, např. bizoni, botanická zahrada, zážitkový OFFPARK, cukrárna Pampeliška nebo Prášilské jezero.

Spolupořadatelem této akce je také kmen novodobých šumavských Keltů – GABRÉTŮ! Kromě výroční vizitky zde bude k dostání také všech 10 osobních vizitek Gabrétů (včetně razítka a podpisu).

Vstupné činí 60 Kč a v ceně je výroční vizitka. Akce probíhá za každého počasí. K dostání bude také nově vydaná vizitka archeoparku.

Na všechny se těší náčelník KELTOI V. Horák a nejvyšší náčelník Gabrétů Slávek Honzík – Gabretix.

Veškeré informace o akci dostanete pouze telefonicky u Václava Horáka (tel. 602340991), e-mail keltoi@keltoi.cz a Gabretixe (737 375 831). Ubytování je zajištěno v bývalé vojenské rotě, která je nově zrekonstruována a ubytování stojí 150 Kč za noc. Nutno zamluvit předem!

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 10. 2015

Ubytování a restaurace v okolí