Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Surround of Unity - nový cirkus v Olomouci

Festival Surround of Unity - nový cirkus v Olomouci

Kdy 22. listopad 2014 13:00 - 23. listopad 2014 3:00 Festivaly
Surround of Unity po šesté: festival plný hudby a nového cirkusu opět v Olomouci. Celodenní program pro všechny generace vás čeká v sobotu 22. listopadu v S CUBE.
Vystoupení kapel LIVE MUSIC SUPERHEROES nebo PLEASE THE TREES, workshopy, žongléři, akrobaté, zahraniční hosté i bohatý celodenní program pro děti – nejen to slibuje multižánrový festival Surround of Unity. Letošní šestý ročník se uskuteční již tradičně v olomouckém S-Cube v sobotu 22. listopadu. Surround of Unity je jediným festivalem na střední Moravě, který se věnuje novému cirkusu. Výtěžek ze vstupného pravidelně putuje na konto dětského domova v Olomouci.

Odpolední program začíná v 13:00 zájmovými dílnami neboli workshopy a je určen nejen dětem. Kromě žonglování, výtvarné dílny a pantomimy se na návštěvníky těší i lektorky závěsné akrobacie z Cirkusu TeTy.

Workshopy se během dne postupně změní v Galashow, která odstartuje řadu výjimečných vystoupení. Vše by mělo začít kolem 17:30. Zahraničním hostem bude rakouská písničkářka ALICIA EDELWEISS, která vystoupí společně s žonglérem MÁRIEM v performance nazvané Tollhaus. Následovat bude divadelní improvizace uskupení MIMONI, které vzniklo pod hlavičkou ostravského Cirkusu trochu jinak. CINK CINK CIRK vystoupí s pouličním představením BUM, které kombinuje akrobacii, žongláž, divadlo a živou muziku. Cink Cink Cirk se v Olomouci představili již loni a do S-Cube se velmi těší. 

Na Surround of Unity se představí také Ondřej Holba, který je studentem pražské DAMU a vystoupí se svou diplomovou prací – Piece of Glass. Diváci se tak mohou těšit na profesionální koláž pantomimy, fyzického divadla a kontaktní žongláže. Chybět nebude ani známý akrobatický CIRKUS TETY. Dvě akrobatky uvedou krátký příběh o tom, jestli má smysl čekat, až nám někdo zavolá. Večer pak v rámci hudebního programu vystoupí uskupení FIRELOVERS, které nám předvede originální světelnou show. Celý den zakončí vystoupení tří kapel – LIVE MUSIC SUPERHEROES, PLEASE THE TREES a BUNNY KLUB. 

Výtěžek ze vstupného půjde již tradičně na dobrou věc, konkrétně na dětský domov v Olomouci. V průběhu let se festivalu podařilo vybrat 32 000 a organizátoři doufají v hojnou účast a další příspěvek dětem bez rodičů. Vstupenky na Surround of Unity můžete pořídit na místě za 130 Kč. dospělý, 70 Kč do 14 let, úplně malé děti mají vstup zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 11. 2014