Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dialog Jessenius

Dialog Jessenius

Kdy 19. listopad 2014 9:00 - 17:00 Společenské akce
Ve středu 19. listopadu se budou studenti pražských středních škol vyjadřovat k aktuálním tématům současnosti.
Uskuteční se zde totiž již 4. ročník Meziškolní konference, která probíhá v rámci projektu „Můžu ti pomoc“ obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius, jehož cílem je prevence rizikového chování mladých lidí a snaha poskytnout jim zajímavé alternativy pro trávení volného času.

Jakým způsobem ovlivňuje kolektiv dnešní mladé lidi, jak se budou chovat ve věku svých rodičů nebo bez čeho se dnešní středoškoláci neobejdou a co vlastně ovlivňuje, žebříček jejich hodnot. To jsou hlavní témata letošního ročníku Meziškolní konference, která začne ve středu v 9:15 hodin v Mramorovém sále České spořitelny (Rytířská 29, Praha 1).

O tom, jak se uvedené okruhy dotýkají dnešní mladé generace, zde budou společně diskutovat studenti z pražských středních škol se svými pedagogy a dalšími odborníky. „Studenti mají možnost sami si zvolit téma, formu prezentace a hlavně si také vyzkouší na vlastní kůži, jaké je to veřejně prezentovat své myšlenky před posluchači a diskutovat s nimi,“ uvádí Michaele Tůmová, ředitelka Dialogu Jessenius.

Na konferenci dostane letos prostor prezentovat své názory 35 studentů ze sedmi pražských středních škol. Akce funguje pod hlavičkou preventivního projektu „Můžu ti pomoc“, který vznikl s cílem podporovat a rozvíjet prevenci rizikového chování a zlepšit komunikaci mezi jednotlivými složkami na školách. Od roku 2010 jsou součástí projektu i umělecké workshopy zaměřené na volnočasové aktivity pražských studentů. Tyto Studentské akademie s různým uměleckým zaměřením vedou vždy výrazné osobnosti kulturní scény. “Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje, ale přesto pomáhá nastavovat jejich žebříček hodnot”, říká Michaela Tůmová.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 11. 2014

Ubytování a restaurace v okolí