Úvod > Aktivity & akce > Akce > S burčákem ze sklepa až na zámek v Miloticích

S burčákem ze sklepa až na zámek v Miloticích

Kdy 20. září 2014 9:00 - 21. září 2014 17:00 Společenské akce
Zveme vás na nejrozsáhlejší organizovaný burčákový pochod a slavnosti vinobraní. Máte možnost ochutnat vína a burčák zdejších malovinařů, přímo v místě jejich vzniku, zažít kulturu a ochutnat místní speciality.

Vinaři Mikroregionu Nový Dvůr se představují. Všechno vypukne v sobotu 20.9.2014 a bude pokračovat do neděle 21.9. Zveme vás na nejrozsáhlejší organizovaný burčákový pochod a slavnosti vinobraní.

Hlavním cílem je nabídnout vám možnost ochutnat vína a burčák zdejších malovinařů, přímo v místě jejich vzniku, ukázat zdejší architekturu sklepních kolonií, přiblížit výrobní technologie a v neposlední řadě zdejší zvyky a bohatý kulturní život obcí Mikroregionu Nový Dvůr (Vacenovice-Habánský sklep, Skoronice – obec Jízdy králů, zapsaná do nehmotného dědictví UNESCO, Milotice-státní zámek, Ratíškovice-unikátní šlapací drezína, Vlkoš-Muzeum armádního generála S.J. Ingra).

A také se projít krásnou a tajemnou přírodou. Jde o akci za účasti, tzn. otevření cca 30 zdejších sklepů, při které budou mít účastnici po zaplacení vstupného možnost ochutnávky a zakoupení veškerých nabízených vín a burčáku v otevřených sklepech. Podmínkou každého otevřeného sklepa, bude nabídka burčáku, popř 3-5 vzorků různých vín.

Degustace a vlastní pochod budou probíhat od 9 hod. do 16 hod. Po uzavření sklepů budou mít návštěvníci možnost posezení v jednotlivých sklepích, kde k tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika. Bude zde také možnost pokračovat v ochutnávce vín.

Především se ale účastníci dostanou pochodem do Milotic, kde v podvečer proběhne, přímo na nádvoří zámku 3. ročník akce „Festival písní nejen z pod vinohradů“, kde se představí místní i „přespolní“ folkové a country kapely. Uslyšíte třeba Fleret, Ondráš, Simcha, Pozdní sběr, Sakrapes a další. Zde bude k dispozici různé občerstvení včetně burčáku a opékaného selete.

A druhý den si budete moci vychutnat velmi známý a hojně navštěvovaný Trh tradičních produktů a řemesel přímo na nádvoří Státního zámku v Miloticích. Uvidíte při práci místní, mnohdy již dávno zapomenutá řemesla, budeme moci ochutnat místní speciality a zažijete náš zdejší svět na vlastní kůži.

Máme pro vás spoustu novinek. Doprava mezi obcemi je zajištěna ve spolupráci IDS JMK. Autobusy budou jezdit podle pravidelného řádu a bude spousta posilových spojů-podle toho, jak moc budete chtít chodit po vlastních, nebo se případně svézt. Páteřní linka 664: Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín bude tedy plně zaměstnaná.

A co tak kulturní program? Ve sklepních uličkách bude hrát CM ONDRÁŠ, CM PAVLA RŮŽIČKY a CM NÁKLO! Večerní program pak bude pokračovat festivalem písní z pod vinohrad na nádvoří zámku v Miloticích.

Zde je vstup 190 Kč. Po předložení vstupenky na pochod, kterou v předprodeji koupíte za 50 Kč a na místě za 75 Kč, dostanetet slevu 40 Kč na vstup na festival. A dále ještě 30 Kč slevu na nedělní Trh.

A kdo bude na festivalu? FLERETI, SPOD BUDÍNA, POZDNÍ SBĚR, CM Pavla Růžičky...a další. To bude vskutku povedený víkend. A ještě jedna radost pro vás. V ceně vstupného na pochod, máte nádhernou originální taštičku spolu se skleničkou. Udělejte si čas, protože tohle jinde nezažijete.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2015
9.5.
8.7.
120 let českého gymnázia v Kyjově

120 let českého gymnázia v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava
30.6.
Pohádkový les Milotice

Pohádkový les Milotice

Milotice, Jižní Morava
23.9.
Trh místních produktů

Trh místních produktů

Milotice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí