Úvod > Aktivity & akce > Akce > S burčákem ze sklepa až na zámek v Miloticích

S burčákem ze sklepa až na zámek v Miloticích

Kdy 20. září 2014 9:00 - 21. září 2014 17:00 Společenské akce
Zveme vás na nejrozsáhlejší organizovaný burčákový pochod a slavnosti vinobraní. Máte možnost ochutnat vína a burčák zdejších malovinařů, přímo v místě jejich vzniku, zažít kulturu a ochutnat místní speciality.

Vinaři Mikroregionu Nový Dvůr se představují. Všechno vypukne v sobotu 20.9.2014 a bude pokračovat do neděle 21.9. Zveme vás na nejrozsáhlejší organizovaný burčákový pochod a slavnosti vinobraní.

Hlavním cílem je nabídnout vám možnost ochutnat vína a burčák zdejších malovinařů, přímo v místě jejich vzniku, ukázat zdejší architekturu sklepních kolonií, přiblížit výrobní technologie a v neposlední řadě zdejší zvyky a bohatý kulturní život obcí Mikroregionu Nový Dvůr (Vacenovice-Habánský sklep, Skoronice – obec Jízdy králů, zapsaná do nehmotného dědictví UNESCO, Milotice-státní zámek, Ratíškovice-unikátní šlapací drezína, Vlkoš-Muzeum armádního generála S.J. Ingra).

A také se projít krásnou a tajemnou přírodou. Jde o akci za účasti, tzn. otevření cca 30 zdejších sklepů, při které budou mít účastnici po zaplacení vstupného možnost ochutnávky a zakoupení veškerých nabízených vín a burčáku v otevřených sklepech. Podmínkou každého otevřeného sklepa, bude nabídka burčáku, popř 3-5 vzorků různých vín.

Degustace a vlastní pochod budou probíhat od 9 hod. do 16 hod. Po uzavření sklepů budou mít návštěvníci možnost posezení v jednotlivých sklepích, kde k tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika. Bude zde také možnost pokračovat v ochutnávce vín.

Především se ale účastníci dostanou pochodem do Milotic, kde v podvečer proběhne, přímo na nádvoří zámku 3. ročník akce „Festival písní nejen z pod vinohradů“, kde se představí místní i „přespolní“ folkové a country kapely. Uslyšíte třeba Fleret, Ondráš, Simcha, Pozdní sběr, Sakrapes a další. Zde bude k dispozici různé občerstvení včetně burčáku a opékaného selete.

A druhý den si budete moci vychutnat velmi známý a hojně navštěvovaný Trh tradičních produktů a řemesel přímo na nádvoří Státního zámku v Miloticích. Uvidíte při práci místní, mnohdy již dávno zapomenutá řemesla, budeme moci ochutnat místní speciality a zažijete náš zdejší svět na vlastní kůži.

Máme pro vás spoustu novinek. Doprava mezi obcemi je zajištěna ve spolupráci IDS JMK. Autobusy budou jezdit podle pravidelného řádu a bude spousta posilových spojů-podle toho, jak moc budete chtít chodit po vlastních, nebo se případně svézt. Páteřní linka 664: Kyjov-Vlkoš-Skoronice-Vacenovice-Ratíškovice-Hodonín bude tedy plně zaměstnaná.

A co tak kulturní program? Ve sklepních uličkách bude hrát CM ONDRÁŠ, CM PAVLA RŮŽIČKY a CM NÁKLO! Večerní program pak bude pokračovat festivalem písní z pod vinohrad na nádvoří zámku v Miloticích.

Zde je vstup 190 Kč. Po předložení vstupenky na pochod, kterou v předprodeji koupíte za 50 Kč a na místě za 75 Kč, dostanetet slevu 40 Kč na vstup na festival. A dále ještě 30 Kč slevu na nedělní Trh.

A kdo bude na festivalu? FLERETI, SPOD BUDÍNA, POZDNÍ SBĚR, CM Pavla Růžičky...a další. To bude vskutku povedený víkend. A ještě jedna radost pro vás. V ceně vstupného na pochod, máte nádhernou originální taštičku spolu se skleničkou. Udělejte si čas, protože tohle jinde nezažijete.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2015
1.9.
26.10.
Výstava fotografií dubňanského fotoklubu

Výstava fotografií dubňanského fotoklubu

Dubňany, Jižní Morava
22.9.
24.10.
XIV. členská výstava umělecké knižní vazby

XIV. členská výstava umělecké knižní vazby

Kyjov, Jižní Morava
11.11.
Martinské Šidleny v Miloticích

Martinské Šidleny v Miloticích

Milotice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí