Úvod > Aktivity & akce > Akce > Rytířská stezka odvahy pro děti na hradě Křivoklátě

Rytířská stezka odvahy pro děti na hradě Křivoklátě

Kdy 26. září 2015 10:00 - 28. září 2015 18:00 Akce pro děti
Na 21. Křivoklání se můžou těšit i malí návštěvníci hradu. Připravena je pro ně Rytířská stezka odvahy s několika stanovišti, na nichž budou děti plnit rozličné úkoly, které středověká pacholata musela zvládnout.

V rámci Křivoklání na hradě Křivoklátu si mohou děti projít speciáln stezku. Každé pachole, které půjde na Rytířskou stezku odvahy, si nejdříve vyzvedne registrační kartičku. Na kartičku se napíše jméno daného pacholete a telefon na rodiče. Kartička bude obsahovat pět stanovišť. Po úspěšném absolvování každého stanoviště dostane pachole razítko do kartičky. Jakmile bude kartička obsahovat razítka ze všech stanovišť, přesune se pachole na poslední stanoviště. Zde po odevzdání registrační kartičky bude probíhat pasování pacholat křivoklátského rytířstva. Slavnostní pasování proběhne v určených časech. Každé pachole, které se pasování zúčastní, obdrží pasovací glejt se svým jménem.

Všechny odevzdané registrační kartičky budou slosovány o ceny.

Seznam stanovišť

1) Stavba hradní věže - z kruhových segmentů se staví cca 1 m vysoká věž, je to vlastně stavebnice, prostor soutěže 2x2 m.

2) Střelba katapultem na repliku hradu - po zásahu hradu se sklopí věž. Ke střelbě se používají hadrové koule plněné slámou, prostor soutěže 2x5 m.

3) Hradní kulečník bludiště - velká desková hra, deska cca 1,80x1 m, na které jsou překážky ve tvaru hradů, hráč musí nakláněním desky dopravit kuličku do díry na konci desky, prostor soutěže 3x2 m.

4) Malý rytířský turnaj - dvojice hráčů stojí na špalkách (cca 30 cm vysokých) mezi nohama mají dřevěného koně, na levé ruce štít, v pravé kopí s hadrovou koncovkou, na hlavě přilbu. Jeden druhého se snaží shodit ze špalku, prostor soutěže 4x4 m.

5) Zábavný kvíz – 5 jednoduchých otázek

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2015

Ubytování a restaurace v okolí

Sportovní areál U Kolečka

Sportovní areál U Kolečka

Křivoklát, Střední Čechy
Svatba na Křivoklátě od A do Z

Svatba na Křivoklátě od A do Z

Křivoklát, Střední Čechy
Kemp Branov

Kemp Branov

Branov, Střední Čechy
Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu Račice

Račice, Střední Čechy