Úvod > Aktivity & akce > Akce > Rejnoky ve zlínské zoo je možné pohladit i nakrmit!

Rejnoky ve zlínské zoo je možné pohladit i nakrmit!

Kdy 20. září 2014 - 30. září 2014 Akce pro děti
Zoologická zahrada ve Zlíně otevřela unikátní expozici Zátoku rejnoků. Návštěvníci si mohou tyto zajímavé paryby v bazénu pohladit a dokonce je i nakrmit!

Zátoka rejnoků nemá ve střední Evropě obdoby. Domov tu našlo 20 mořských rejnoků druhu maran indický. „Připravili jsme pro ně bazén o objemu 100 metrů krychlových s průměrnou hloubkou vody zhruba jeden metr,“ prozradila Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu zlínské zoo.

Kromě rejnoků se v samostatné expozici představí také největší suchozemští korýši na světě – krabi palmoví. Rozpětí jejich klepet dosahuje až jednoho metru. V rámci Evropy je chová pouze několik zoologických zahrad. Interiéry pavilonu navíc doplní řada interaktivních prvků, které přiblíží jedinečný svět moří a oceánů.

Chybět nebude ani velkoplošná projekce pohybu rejnoků pod hladinou. Domovinou maranů je Indický oceán, vyskytují se při pobřeží Ománu. Patří mezi poměrně velké druhy rejnoků. Mohou dorůst až do délky 130 cm, dožívají se několika desítek let. Marani patří mezi klidné a kontaktní druhy rejnoků. Zlínská zoo tak bude moci všem návštěvníkům nabídnout opravdu jedinečný zážitek.

Lidé si rejnoky nejen pohladí, ale i nakrmí krevetami. Kvůli zajištění kvality mořské vody si budou návštěvníci před a po krmení umývat ruce ve speciálním umyvadle v expozici.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 9. 2014
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava
23.2.
31.3.
Výstava fotografií Jana Sikory ve zlínském zámku

Výstava fotografií Jana Sikory ve zlínském zámku

Zlín, Východní Morava
10.2.
23.4.
Hedvábná cesta

Hedvábná cesta

Zlín, Východní Morava
18.11.
19.11.
Advent v ZOO Zlín Lešná

Advent v ZOO Zlín Lešná

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí