Úvod > Aktivity & akce > Akce > Přivítejte jaro v Botanické zahradě Praha

Přivítejte jaro v Botanické zahradě Praha

Kdy 21. březen 2015 9:00 - 22. březen 2015 17:00 Sportovní akce
Na 21. března 2015 si Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji připravila pro všechny návštěvníky dárek.
Chcete-li s rodinou či přáteli oslavit první jarní den, můžete se vydat na procházku do pražské Botanické zahrady a vychutnat si tak veškeré vnitřní i venkovní expozice (skleník Fata Morgana, venkovní expozice, přírodní areál i Vinici sv. Kláry).

V prostoru u občerstvení  občerstvení bude po oba dny probíhat jarmark, kde potěšíte všechny své smysly. Řemeslníci budou předvádět svoji práci přímo u stánků, někde si budete moci vyzkoušet i výrobu. Nabídneme dobré a potřebné výrobky, které potěší vás i obdarované. Akce se koná o víkendu 21. - 22. března po oba dny od 9.00 do 18.00 h u zásobních skleníků v Areálu Západ pod skleníkem Fata Morgana.

Co můžete vidět?

Skleník Fata Morgana - tropický skleník Fata Morgana se nachází na jižním svahu trojské stráně a částečně je zapuštěn do skalnatého terénu. Interiér skleníku je rozdělen do tří částí, ve kterých se návštěvník seznámí s mnoha druhy rostlin tropického a subtropického klimatického pásma a pozná různé rostliny zajímavých barev a nezvyklých tvarů.

Venkovní expozice - zahrnuje mnoho výsadeb jako je například Ornamentální zahrada, Japonská zahrada či Stráň, jejíž dominantou jsou tři železné sochy výtvarníka Lukáše Raise (Archimedon, Noha, Dva).

Dále Pivoňková louka, která právě na přelomu března a dubna nabízí unikátní pohled na kolekci kvetoucích magnolií.

Mezi další expozice patří Stálezelené dřeviny a stínomilné trvalky, Severoamerická polopoušť, Mokřad či Lesní biotopy východní Asie a Severní Ameriky.

Vinice sv. Kláry - nabízí posezení u nejlepších vín z Troje, Čech a Moravy s možností vyhlídky na Prahu.

Přírodní areál - zde můžete navštívit naučnou stezku, na které se seznámíte s cennými lokalitami jako jsou přírodní památky Havránka, Salabka a Velká skála.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2015

Ubytování a restaurace v okolí