Úvod > Aktivity & akce > Akce > Proměny - retrospektiva malíře Františka Jančury

Proměny - retrospektiva malíře Františka Jančury

Kdy 13. listopad 2014 17:15 - 22. únor 2015 17:00 Výstavy
Muzeum Cheb vás srdečně zve na vernisáž výstavy „Proměny. Retrospektiva malíře Františka Vančury“, která se uskuteční ve čtvrtek 13. 11. 2014 od 17.15 hodin ve Výstavním sále Muzea Cheb.
František Vančura se narodil roku 1936, žije a pracuje v jihočeské Třeboni. Občanským zaměstnáním byl zpočátku geodet, později pracoval jako mistr u melioračních prací.
Nástupem základní vojenské služby roku 1954 v Havlíčkově Brodu poznal absolventa VŠUP Jindřicha Marka a sochaře Juráska. Toto osudové setkání směřovalo k vzájemnému předávání zkušeností a dalšímu zdokona-lování v technice malby.
Tématem, kterým se zabýval, byla zcela přirozeně krajina Třeboňska. Spektrum svého zájmu však rozšířil i o portréty a zátiší, což vše ve výsledku vedlo k přetransformování do řeči abstrakce. Na výstavě bude možno zhlédnout jeho práce za období od konce sedmdesátých let 20. století do současnos-ti.

Název výstavy "Proměny" se snaží postihnout vývoj tvůrčí osobnosti a ukázat k jakým výsledkům může dojít, jestliže člověk - výtvarník neustrne na jednom tématu a způsobu vyjadřování.

Autor měl několik samostatných výstav v České republice. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí, např. Velké Británii, Holandsku, USA, Austrálii i Novém Zélandu.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2014

Ubytování a restaurace v okolí