Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prohlídky Amatérské jeskyně v Moravském krasu

Prohlídky Amatérské jeskyně v Moravském krasu

Kdy 12. listopad 2016 9:00 - 27. listopad 2016 16:00 Sportovní akce
Správa Chráněné krajinné oblasti Moravský kras zve na mimořádně prohlídky Amatérské jeskyně, které proběhnou o dvou listopadových víkendech. Dny otevřených dveří se budou konat 12. a 13. listopadu, a následně 26. a 27. listopadu.

Amatérskou jeskyni zpřístupňují ochranáři jen při mimořádných příležitostech. Prohlídka těchto podzemních prostor je zcela odlišná od prohlídky ostatních běžně zpřístupněných jeskyní. V Amatérské jeskyni chybí betonové chodníčky, zábradlí, schodiště a elektroinstalace. Prohlídka je tedy určena jen pro fyzicky zdatné, kteří dorazí v holinkách, s vlastní přilbou (může být cyklistická) a baterkou.

Zájemci o podzemí projdou po tzv. Ministerské trase. Jde o úsek, který si v minulosti prohlédlo několik ministrů životního prostředí, proto podle nich dostal netradiční název. Prohlídka vede nejen okolo krásných krápníků, ale také korytem potoka. Po půl kilometru končí v rozměrném Absolonově dómu.

V každém dni projde jeskyní 15 skupin, přičemž každá může mít nejvýše deset lidí. Zájem o prohlídky je mimořádný, proto doporučujeme včasnou rezervaci na telefonním čísle správy Moravského krasu 516 428 880.

Povinná výbava: přilba (stačí cyklistická) a dobrá svítilna, nejlépe reflektorového typu (se slabým světlem si jeskyni neprohlédnete). Dále doporučujeme holínky nebo pevné boty a věci na převlečení. První vstup do jeskyně je v 9 hodin, poslední vstup pak v 16 hodin. Do jeskyně vstupují skupiny vždy každou půlhodinu. Doba trvání prohlídky je asi ¾ hodiny, maximálně 1 hodina.

Sraz s průvodcem bude před vchodem do jeskyně, tj. v Pustém žlebu, v meandru Koňského spádu (vchod štolou U javora). Přístup ke vchodu je možný jedině pěšky nebo na kole po turistických značkách od Sloupu nebo od Macochy, případně od Skalního Mlýna a Punkevních jeskyní. Bez povinné vlastní svítilny a přilby nebude možné do jeskyně vstoupit.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2016
7.7.
25.8.
Přednáška V zajetí jídla

Přednáška V zajetí jídla

Blansko, Jižní Morava
3.7.
28.8.
Stop

Stop "kilčům" navíc

Blansko, Jižní Morava
9.4.
24.9.
Festival Cave Beat 2016

Festival Cave Beat 2016

Blansko, Jižní Morava
17.6.
30.10.
Výstava Hugo Franz Salm - průkopník průmyslové revoluce

Výstava Hugo Franz Salm - průkopník průmyslové revoluce

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí