Úvod > Aktivity & akce > Akce > Předjaří v Královské zahradě 2017

Předjaří v Královské zahradě 2017

Kdy 3. březen 2017 12:00 - 12. březen 2017 17:00 Výstavy
Již po páté budete mít možnost navštívit výstavu z cyklu Předjaří na Pražském hradě, konající se v Empírovém skleníku v Královské zahradě. Letos bude tematicky věnována české královně Marii Terezii a jejím úpravám Pražského hradu i jejímu zájmu o zahrady.
Výstava potěší každého, kdo ocení spojení krásy a poznání, a chce přijít do Královské zahrady v čase, kdy příroda ještě spí zimním spánkem.

Návštěvníci uvidí vedle obrazů ze sbírek Pražského hradu také reprodukce dobových plánů z Archivu Pražského hradu a projdou se květinovým korzem, tvořeným více než tisíci přirychlenými cibulovými květinami, nabízejícími po barokním způsobu překypující podmanivou krásu a vůni.


Informace ke vstupu do výstavy:

Vstup na výstavu Předjaří bude z ulice U Prašného mostu brankou ve Lvím dvoře, tedy z místa před hlavním stanovištěm bezpečnostních kontrol. Návštěvníci výstavy budou kontrolováni namátkově. Standardní kontrolou projdou návštěvníci s většími zavazadly. Kvůli zajištění plynulosti provozu a zabránění případným nedorozuměním proto návštěvníky žádáme, aby větší zavazadla do areálu Hradu nepřinášeli.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí