Úvod > Aktivity & akce > Akce > Předjaří v Královské zahradě 2018 - Květiny, tapiserie a gobelíny

Předjaří v Královské zahradě 2018 - Květiny, tapiserie a gobelíny

Kdy 16. březen 2018 10:00 - 25. březen 2018 18:00 Výstavy
Opět budete mít možnost navštívit výstavu z cyklu Předjaří na Pražském hradě, konající se v Empírovém skleníku v Královské zahradě. Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hod. (poslední vstup v 17:30 hod.).
Výstava potěší každého, kdo ocení spojení krásy a poznání, a chce přijít do Královské zahrady Pražského hradu v čase, kdy příroda ještě spí zimním spánkem.

Výstava Předjaří na Pražském hradě u příležitosti stého výročí vzniku samostatné republiky bude věnována péči státu o umělecké sbírky Pražského hradu na příkladu osudu tapisérií a gobelínů, jejich restaurování a využití ve výzdobě společenských prostorů. Ojedinělé spojení tkaných obrazů a přirychlených květin jistě vyvolá efemérní prožitky v každém z návštěvníků této oblíbené akce.


Informace ke vstupu na výstavu:
Vstup na výstavu Předjaří bude z ulice U Prašného mostu brankou ve Lvím dvoře, tedy z místa před hlavním stanovištěm bezpečnostních kontrol. Návštěvníci výstavy budou kontrolováni namátkově. Standardní kontrolou projdou návštěvníci s většími zavazadly. Kvůli zajištění plynulosti provozu a zabránění případným nedorozuměním proto návštěvníky žádáme, aby větší zavazadla do areálu Hradu nepřinášeli.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí