Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pražské jaro 2018

Pražské jaro 2018

Kdy 12. květen 2018 20:00 - 3. červen 2018 22:00 Festivaly
73. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, nejrozsáhlejšího a nejstaršího svátku klasické hudby v České republice, se koná od 12. května do 3. června 2018. Posluchačům nabídne několik desítek tradičních i experimentátorských koncertů.
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je založen na interakci a konfrontaci špiček domácího a světového interpretačního umění. Otevírá nové horizonty uváděním děl českých i světových skladatelů ve světové či české premiéře a prezentací projektů, které jsou v České republice realizovány vůbec poprvé.

V současnosti je Pražské jaro festivalem klasické hudby s nejdelší tradicí v České republice. V roce 2018 divákům přinese jubilejní 73. ročník, což jej řadí i v celosvětovém měřítku k festivalům s nejdelší historií. Momentálně nemá na české scéně srovnání také co do počtu koncertů. Každoročně nabízí na ploše tří květnových týdnů na 45 koncertů symfonických těles, komorních ansámblů a sólistů a 4-5 hudebně-divadelních představení. Široce rozevřený dramaturgický vějíř svou nabídkou nadchne jak milovníky velkého orchestrálního zvuku, tak obdivovatele hudby komorní, příznivce hudby současné nebo ty, kteří se zaujetím sledují nejnovější trendy poučené interpretace hudby minulých epoch.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí