Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pražské cyklozvonění 2015

Pražské cyklozvonění 2015

Kdy 12. září 2015 11:00 - 15:00 Sportovní akce
V sobotu 12. září se smíchovská náplavka rozezní stovkami cyklistických zvonků. Nábřeží Vltavy u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání.

Namísto parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, z části komunikací se zase stanou dráhy určené pro jízdu na elektrokolech, segwayích, městských kolech a dalších vozítkách. Spanilou jízdu Prahou tu zakončí průvodcované skupiny, které se sjedou z celé metropole.

Na místo je možné dorazit pěšky z blízké zastávky metra Anděl nebo přijet na kole s některým z pelotonů.

S ohledem na účast dětí je většina tras vedena po cyklostezkách nebo chráněných cestách. Na místě bude možné vyzkoušet si jízdu na nejrůznějších šlapacích, odrážecích a jiných dopravních prostředcích. Odpoledne čeká na návštěvníky několik exhibic, vyvrcholením bude pokus o překonání rekordu v počtu cyklistických zvonků, které se současně rozezní na jednom místě. Návštěvníci budou moci změřit své síly na kolech i v testech vědomostí, či dozvědět se více o novinkách v cyklodopravě.

Akci pořádá občanské sdružení NaKole, nad akcí převzali záštitu náměstek primátorky HMP Petr Dolínek a za Prahu 5 starosta Radek Klíma a radní pro kulturu Petr Hnyk.

Důležité upozornění pro řidiče: Ve směru do Prahy dojde v rámci akce k dočasnému uzavření pravého pruhu ulic Strakonická a Hořejší nábřeží od vyústění cyklostezky u stanice přívozu Lihovar po odbočku do ulice Nábřežní. Toto dopravní omezení by však nemělo způsobit vážnější komplikace.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 31. 8. 2015

Ubytování a restaurace v okolí