Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prahou přes tři jezy

Prahou přes tři jezy

Kdy 28. září 2015 7:30 - 15:00 Sportovní akce
Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.
Tradiční pražský vodácký závod s historií sahající až do roku 1939 nabízí plavbu kolem Vyšehradu, Národního divadla a pod Karlovým mostem.
 
Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu. Náročnost splouvaného úseku nepřesahuje WW II.

Pokud byste si trasu rádi projeli, ale závodit se vám nechce, můžete se zúčastnit volného splutí. Na start musíte dorazit mezi 9:30 a 11:15, kde proběhne registrace. Dále vás čeká výjlad trasy a v 11:20 můžete vyplout. Průměrná úspěšnost průjezdu propustí Staroměstského jezu bez cvaknutí je pro otevřené kánoe 3 z 10 lodí (průtok 50 m3s-1). Vysoké vlny a silné proudy pod tímto jezem vedou pořadatele k doporučení jízdy pouze na zavřené kanoi a pouze pro dospělé. Pokud se nepovažujete za zdatné vodáky, zvolte pro tuto trasu raději pramici nebo nafukovací loď.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 9. 2015
26.4.
3.9.
Výstava Gerhard Richter

Výstava Gerhard Richter

Praha 1, Praha
1.4.
23.12.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
1.5.
25.6.
World Burger Tour

World Burger Tour

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí