Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Pride 2011

Prague Pride 2011

Kdy 10. srpen 2011 10:00 - 14. srpen 2011 22:00 Festivaly
Žije se nám s vámi dobře, zveme vás na oslavu! Pětidenní festival tolerance poprvé v České republice.
Občanské sdružení Prague Pride vzniklo s cílem uspořádat v Praze historicky první festival rozmanitosti.
Festival chce veřejnosti ukázat, že jejich komunita je otevřená všem lidem a vědomě navazuje na akce podobného typu v zahraničí, kde se pořádají v různých podobách již více než 30 let.

Prague Pride 2011 je obdobou festivalů pořádaných v západních zemích, které probíhají v různých formách v největších evropských městech. Celý koncept akce vzešel z gay a lesbické komunity, která jej nyní organizuje i v Praze. Jde o koncept, který má v celém světě již svou jasnou podobu a historii a všude bývá jakýmsi svátkem pro širokou veřejnost.

Program Prague Pride 2011 čítá přes 60 jednotlivých akcí, které se odehrají od 10. do 14. srpna na více než 30 místech po celé Praze. Festival nabízí program nejen gayům, lesbám a transgender lidem, ale také jejich rodinám, přátelům a spolupracovníkům, široké veřejnosti – prostě všem, kteří se chtějí něco dozvědět a pobavit se.

Vše vyvrcholí sobotním průvodem centrem Prahy s karnevalovými prvky a následným hudebním festivalem na Střeleckém ostrově, kde vystoupí např. Jimmy Sommerville (UK), Kazaky (UI), Charlie Straight, Tonya Graves, Leona Machálková a další. Vstup na tyto koncerty je zdarma. Na samotný pochod hrdosti - Pride bude navazovat široká škála kulturních a společenských akcí. Jedná se o samostatné akce nezávisých organizátorů, kterým bude poskytnut prostor představit se v rámci festivalu. Snahou je dát prostor různým formám vyjádření a propagace GLBTQ minority. Počítá se například s divadelními představeními, workshopy, tanečními parties, sportovním odpolednem a dalšími.
 
Poselstvím PRVNÍ PRAŽSKÉ PRIDE je:

ŽIJE SE NÁM S VÁMI DOBŘE, ZVEME VÁS NA OSLAVU!


Celý popis
Naposledy změněno: 9. 8. 2011

Ubytování a restaurace v okolí