Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Patchwork Meeting 2018 - 12. ročník

Prague Patchwork Meeting 2018 - 12. ročník

Kdy 6. duben 2018 12:00 - 8. duben 2018 16:30 Výstavy
Největší galerie nástěnných textilních obrazů v Praze - již 12. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech.

Od pátku 6. do neděle 8. dubna 2018 proběhne v Praze 12. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum.

Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude více než 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě i zcela premiérových. Třetinu celkové plochy obsadí specializované obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů včetně 3D struktur.

Sdružení SAQA nabídne výběr Kanady v kolekci „Můj koutek světa“ a nám geograficky vzdálené země dále přinese mezinárodní galerie „Crossing Oceans“, ve které své quilty sdružily autorky žijící kolem všech světových moří. Poprvé v Praze nabídneme španělské autorky – sestry Desedamas, z Itálie přijede skupina Fiber4. PPM průběžně představuje německé textilní výtvarnice, letos jsme připravili kompletní průřez textilní tvorby SRN ve výběrové kolekci Od tradice k moderně. Orientální nádech má galerie Gröbenzeller Quiltgruppe se souborem quiltů na téma Brána Orientu a několika kaftany. Spojení literatury a textilní tvorby najdou návštěvníci v nástěnných obrazech podle básní E.M. Rilkeho. Po loňském velkém úspěchu quiltů z Dálného Východu zopakuje Susan Briscoe své kurzy sashika včetně kolekce vlastních prací, quiltů jejích studentů i ukázek tradičních japonských textilií. Asii reprezentuje i galerie Kazachstánu. Mezinárodní kolekce EPM na téma „Na konci světa“ bude po své podzimní premiéře vystavena i na PPM, stejně tak jako galerie „Krajina v art quiltu“ české autorky paní Romany Černé.  Menší kolekce nabídne Rumunsko, Rakousko a Kazachstán. České uskupení Art Quilt Harbour přináší Vlny ve dvou na sebe navazujících quiltech každé členky, skupina TTT pak novou kolekci textilních a krajkových vzorníků zpracovaných do quiltu. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.

Soutěžní kolekce 2018 na téma ROČNÍ OBDOBÍ a klasická BOUŘE NA MOŘI jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pokročilé autorky jistě zaujmou i galerie aplikovaných mandal a geometrických vzorů La Passacaglia. Speciální téma Můj rodný kraj tvoří cca 50 maloformátových quiltů.

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i dílna ebru. Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Mimořádné pozornosti se těší výzva PPM Deky přes inkubátory. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem roku 2018: TVÍD. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.
 
Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.
 
Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna. Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018
18.6.
6.9.
Kinobus 2018

Kinobus 2018

Praha 9, Praha
16.6.
8.9.
Karlínská scéna Regina

Karlínská scéna Regina

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí