Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Patchwork Meeting 2016 - 10. jubilejní ročník

Prague Patchwork Meeting 2016 - 10. jubilejní ročník

Kdy 1. duben 2016 - 3. duben 2016 Výstavy
Největší galerie nástěnných textilních obrazů již podeváté v Praze - již 10. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech.

1. - 3. dubna 2016 proběhne v Praze již 10. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí více než 300 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Třetinu celkové plochy obsadí obchody. Vystaveno bude více než 800 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě a několika celosvětových premiér. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.
 
Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje přes 800 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.

 
Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu

Světovou premiéru bude mít kolekce německého autora K.J. Hohmanna s jeho textilním zpodobením fotografií F. Drtikola. Mezinárodní autorské kolekce budou zastoupeny souborem na téma REFLECTION včetně oceněného quiltu K. Fox z Jižní Afriky, uskupením Art Quilt Fusion, přední evropské autorky přivezou kolekci GegenLicht a Voyage Art Textile a kurátorka S. Frank výběr prací na téma Momenty 1000 let Lipska. Unikátní pro české návštěvníky bude i galerie izraelských autorek Orny Ron a Rachel Covo, autorskou retrospektivu nabídne A. Bamberger z Německa, inovativní kolekce přivezou i A. Tatchen, G. Travis. Raritou bude jistě i soubor kubánského patchworku s návazným workshopem.

Premiérově bude vystavena kolekce českého spolku Art Quilt Harbour z netkaného materiálu Evolon, s galerií se vrací i valašská autorka V. Skočková, 12 autorek se značkou TTT a mnoho dalších.

Soutěžní kolekce 2016 na téma ČAS a klasické HVĚZDY. Repliky starých quiltů a prestižní TOP10 galerie jsou připraveny pro návštěvníky zaměřené na klasický patchwork.
 

Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky

Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna.
Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem a horkým trendem roku 2016: Denim, džínovina.
Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků.
 
Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes s návštěvností 6,2 tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 30 tisíci návštěvníků.
 
Díky rostoucímu renomé výstavy a svému zaměření na lifestyle, dekor a hobby, je výstava Prague Patchwork Meeting již tradičně i účastníkem populárních life stylových veletrhů For Decor, For Interier a For Present v Letňanech.
 
Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 180,-, nebo třídenní permanentka za 350,-.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2016
5.1.
11.2.
Vojtěch Tupý - Vlastní cestou

Vojtěch Tupý - Vlastní cestou

Praha 8, Praha
22.9.
22.6.
Hravé pokusy pro děti

Hravé pokusy pro děti

Praha 3, Praha
3.12.
31.3.
Kluziště v Galerii Harfa

Kluziště v Galerii Harfa

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí