Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Military Days

Prague Military Days

Kdy 18. říjen 2014 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
Atraktivní program nejen pro fandy vojenské historie. Přehlídky jednotek Hradní stráže, legiovlak a fotografie vraků letadel.

Od 10.30 do 11.15 a od 14.00 do 14.45 hod. budou moci návštěvníci na III. nádvoří Pražského hradu zhlédnout přehlídkové vystoupení jednotek Hradní stráže s komentářem - strážní jednotky, motocyklové jednotky a hudby Hradní stráže. Pro účastníky Prague Military Days pak Správa Pražského hradu přichystala po celý den vstup zdarma do stálé expozice Hradní stráže v Prašné věži.

V empírovém skleníku Pražského hradu se 18. října uskuteční také veřejná vernisáž výstavy Stíny paměti. Netradiční prostor bude hostit působivé fotografie Vladimíra Cettla, který pátral mezi sběrateli, vojáky a leteckými historiky po osudech vysloužilých vojenských letadel, abych zachytil neuvěřitelnou sílu výpovědi a monumentalitu původních, nikdy nerestaurovaných strojů. Během půl roku navštívil jedenáct leteckých muzeí a několik vojenských základen ve třech zemích. Staré letecké stroje mu učarovaly, protože jak sám říká, „z jejich šrámů a vrásek lze vnímat a číst příběhy dosud neznámé“. Vstup na vernisáž výstavy, která potrvá do 31.10., je zdarma.

Po celý den bude v rámci Prague Military Days na Nákladovém nádraží Žižkov přístupný legiovlak Československé obce legionářské v rámci projektu Legie 100, spolu s výstavou Československé legie v Rusku 1914-1920, výstavou Tomáš Garrigue Masaryk a armáda a fotografickou výstavou Návrat domů. Součástí programu budou komentované prohlídky vlaku s legionáři v dobových uniformách a ukázka legionářského tábora.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2014
25.3.
29.10.
Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Vlak, kde si děti vyhrajou, to je Cyklohráček

Lichoceves, Střední Čechy
1.1.
31.12.
Pražský motoráček

Pražský motoráček

Praha 9, Praha
1.6.
31.12.
Snídaně v Next Door

Snídaně v Next Door

Praha 1, Praha
28.6.
19.11.
Výstava Vladimír Boudník

Výstava Vladimír Boudník

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí