Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Military Days

Prague Military Days

Kdy 18. říjen 2014 9:30 - 18:00 Historické a vojenské akce
Atraktivní program nejen pro fandy vojenské historie. Přehlídky jednotek Hradní stráže, legiovlak a fotografie vraků letadel.

Od 10.30 do 11.15 a od 14.00 do 14.45 hod. budou moci návštěvníci na III. nádvoří Pražského hradu zhlédnout přehlídkové vystoupení jednotek Hradní stráže s komentářem - strážní jednotky, motocyklové jednotky a hudby Hradní stráže. Pro účastníky Prague Military Days pak Správa Pražského hradu přichystala po celý den vstup zdarma do stálé expozice Hradní stráže v Prašné věži.

V empírovém skleníku Pražského hradu se 18. října uskuteční také veřejná vernisáž výstavy Stíny paměti. Netradiční prostor bude hostit působivé fotografie Vladimíra Cettla, který pátral mezi sběrateli, vojáky a leteckými historiky po osudech vysloužilých vojenských letadel, abych zachytil neuvěřitelnou sílu výpovědi a monumentalitu původních, nikdy nerestaurovaných strojů. Během půl roku navštívil jedenáct leteckých muzeí a několik vojenských základen ve třech zemích. Staré letecké stroje mu učarovaly, protože jak sám říká, „z jejich šrámů a vrásek lze vnímat a číst příběhy dosud neznámé“. Vstup na vernisáž výstavy, která potrvá do 31.10., je zdarma.

Po celý den bude v rámci Prague Military Days na Nákladovém nádraží Žižkov přístupný legiovlak Československé obce legionářské v rámci projektu Legie 100, spolu s výstavou Československé legie v Rusku 1914-1920, výstavou Tomáš Garrigue Masaryk a armáda a fotografickou výstavou Návrat domů. Součástí programu budou komentované prohlídky vlaku s legionáři v dobových uniformách a ukázka legionářského tábora.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2014
24.3.
28.10.
Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Cyklohráček - vlak, kde si děti vyhrají

Lichoceves, Střední Čechy
18.5.
24.7.
Muži Kamila Lhotáka v paláci YMCA

Muži Kamila Lhotáka v paláci YMCA

Praha 1, Praha
1.6.
31.12.
Snídaně v Next Door

Snídaně v Next Door

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí